با سرعت و مسافت بیشتر؛

چهارمین پرواز هلیكوپتر مریخی نبوغ امروز انجام می شود

چهارمین پرواز هلیكوپتر مریخی نبوغ امروز انجام می شود

به گزارش با فناوری چهارمین پرواز هلیکوپتر ناسا بر فراز مریخ امروز ساعت 10: 12 بامداد به وقت شرق آمریکا انجام می شود تا اطلاعات بیشتری در مورد این سیاره جمع آوری شود.به گزارش با فناوری به نقل از انگجت، هلیکوپتر نبوغ ناسا پس از سه پرواز آزمایشی درصدد پرواز چهارم خود است و مقرر است این هلیکوپتر این دفعه از مریخ نورد ناسا دورتر شده و سنگ ها و دهانه های بیشتری را در سطح مریخ بررسی کند. همین طور مقرر است سرعت حرکت این هلیکوپتر نیز بیشتر شود.
برنامه ریزی برای تولید این هلیکوپتر از ۶ سال قبل شروع شد و در آخرین پرواز توانست مسافتی ۵۰ متری را طی نماید. سرعت این هلیکوپتر ۷.۲ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع آن از سطح مریخ ۴.۸ متر بوده است.
داده هایی که در جریان سه پرواز این هلیکوپتر جمع آوری شده در حدی بوده که مهندسان ناسا بتوانند از آن برای تولید نسل های جدید هلیکوپترهای مریخی استفاده کنند. این پرنده ها از سرعت پرواز بیشتری برخوردار می باشند و می توانند مسافت بیشتری را در مدت کوتاه تری طی کنند.
در پرواز چهارم این هلیکوپتر مقرر است حدود ۸۴ متر مسافت را طی کند، ولی باز هم تنها ۴.۸ متر از سطح مریخ دور خواهد شد.
مدت زمان این آزمایش از ۸۰ به ۱۱۷ ثانیه افزایش می یابد. همین طور سرعت پرواز هلیکوپتر مذکور از ۷.۲ کیلومتر بر ساعت به ۱۲.۸ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.
ناسا درحال حاضر پنج پرواز را برای این هلیکوپتر برنامه ریزی نموده است.


منبع:

1400/02/09
14:46:19
5.0 / 5
579
تگهای خبر: آزمایش , تولید , سیاره , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است