با هدف گرفتن آنزیمهای بیش فعال؛

ابداع یك روش موثر برای درمان سرطان خون

ابداع یك روش موثر برای درمان سرطان خون

با فناوری: پژوهشگران دانشگاه کمبریج روش جدیدی را برای مقابله با سرطان خون ابداع نموده اند که در آن، آنزیم های بیش فعال عامل این بیماری هدف قرار می گیرند.به گزارش با فناوری به نقل از نیواطلس، این روش درمانی بر روی موش ها آزمایش شده و نتایج امیدوارکننده ای داشته که ممکنست در آینده منجر به تولید داروهای ضدسرطان خون جدید برای درمان انسان ها شود.
نوعی از سرطان خون که امید می رود بدین شیوه درمان گردد، لوسمی حاد مغز استخوان یا ای ام ال نام دارد. در جریان این سرطان بدخیم مغز استخوان، میلو بلاست ها (نوعی گلبول سفید)، گلبول های قرمز یا پلاکت های غیرطبیعی می سازد.
پژوهشگران با بررسی سیر ابتلاء به این سرطان، موفق به شناسایی پروتئینی مخرب شده اند که در دی ان ای سلول ها جا خوش می کند و سپس آنزیم هایی این پروتئین را به آر ان ای منتقل کرده و آنها را تکثیر می کنند. در این روند یک آنزیم خاص به نام METTL۳ نقش مؤثری دارد که مقابله با آن به مداوای سرطان خون کمک می نماید.
محققان دانشگاه کمبریج مولکولی به نام STM۲۴۵۷ را شناسایی کرده اند که می تواند METTL۳ را مهار کند. در صورت اثبات کارایی این روش امکان مداوای انواع دیگر سرطان که این آنزیم عامل ایجاد آنهاست نیز وجود دارد.
انتظار می رود بررسی های مربوط به میزان اثرگذاری این روش برای درمان سرطان خون در موش ها تا یک سال آینده طول بکشد.


منبع:

1400/02/08
15:53:12
5.0 / 5
310
تگهای خبر: آزمایش , ابداع , پژوهش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است