خواندن یك نامه مهر و موم شده ۳۰۰ ساله با یك فناوری جدید!

خواندن یك نامه مهر و موم شده ۳۰۰ ساله با یك فناوری جدید!

با فناوری: یک تکنولوژی جدید می تواند نامه ای را که مهر و موم شده و باز نشده، بدون اینکه مهر و موم آنرا بشکند و به آن آسیبی وارد کند، بخواند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک تکنیک جدید واقعیت مجازی که توسط پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست(MIT) ابداع شده است، به ما این امکان را داده است تا نامه های قدیمی را که نه در پاکت، بلکه به شکل های پیچیده ای چندین تا خورده اند، بخوانیم. این کار، نامه ها را همزمان به یک پاکت نامه نیز تبدیل می کرد، چونکه در آن زمان کاغذ کمیاب و گران بود و یک پاکت جداگانه برای گذاشتن نامه در آن در نظر نمی گرفتند.
پژوهشگران با بهره گیری از اسکنر اشعه ایکس و الگوریتم های کامپیوتری بسیار حساس توانستند محتوای نامه ارسال شده بیش از ۳۰۰ سال قبل از پاریس به لاهه را دریابند. این نامه تا حالا هیچ گاه به کسی تحویل یا توسط کسی باز نشده است، بنا بر این در همین شکل پاکت گونه خود محافظت می شود.
پژوهشگران اظهار داشتند که این الگوریتم آنها را مستقیم به قلب این نامه مهر و موم شده هدایت کرده است.


این مطالعه که در مجله Nature Communications انتشار یافته است، نشان میدهد که این نامه در ۳۱ ژوئیه ۱۶۹۷ توسط شخصی به نام "ژاک سناکس" در پاریس برای پسر عمویش "پیر لپرس" تاجر فرانسوی در لاهه ارسال شده است. "سناکس" در این نامه از پسرعموی خود درخواست یک کپی تایید شده از اعلامیه فوت یکی از بستگان شان به نام "دنیل لپرس" را داشته است، اما این نامه هیچ گاه تحویل داده نشد و سرانجام با نامه های گمشده دیگری در یک صندوق چرمی متعلق به یکی از مدیران پست به نام "سایمون دی برین" نگه داشته شد.
سی ان ان گزارش داد که پس از آن که این نامه در سال ۱۹۲۶ به موزه پست تحویل داده شد تا زمانی که در دهه گذشته توسط مورخان و دانشمندان و مهندسان کامپیوتر مورد تحقیق قرار نگرفت، نور خورشید را به خود ندیده بود.


"دیوید میلز" محقق دانشگاه "کوئین مری" لندن اظهار داشت: ما توانسته ایم از اسکنرهای خود جهت بررسی تاریخچه اشعه ایکس آن استفاده نمائیم. این فناوری اسکن مانند سی تی اسکنرهای پزشکی است، اما با بهره گیری از اشعه ایکس بسیار شدیدتر که به ما امکان می دهد آثار جوهر مورد استفاده برای نوشتن حروف نامه را ببینیم. بقیه اعضای تیم بعد از آن توانستند از اسکن های ما تصویرسازی کنند و حروف نامه را رمزگشایی کنند و این نامه مهر و موم شده را برای نخستین بار بعد از بیش از ۳۰۰ سال بخوانند.
این نامه به زبان فرانسوی نوشته شده است، بدین سبب باید به زبان انگلیسی ترجمه می شد. اما لازم به ذکر است که تعدادی از کلمات نامه از بین رفته اند که ناشی از سوراخ های به وجود آمده روی نامه است.
منبع:

1399/12/14
22:37:52
0.0 / 5
610
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است