پس از لغو پرتاب روز گذشته

استارلینك بیستم بامدادان سه شنبه پرتاب خواهد شد

استارلینك بیستم بامدادان سه شنبه پرتاب خواهد شد

با فناوری: یک موشک اسپیس ایکس(SpaceX) مجموعه ی دیگری از ماهواره های استارلینک(Starlink) را بامدادان فردا(سه شنبه) به فضا خواهد برد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، اسپیس ایکس می گوید: موشک فالکون ۹ تنها ۹۰ ثانیه با پرتاب فاصله داشت تا ۶۰ ماهواره ی استارلینک را از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی در کیپ کاناورال(Cape Canaveral) فلوریدا به فضا ببرد اما به صورت خودکار این پرواز متوقف گردید.
اندی تران(Andy Tran) ناظر تولید اسپیس ایکس در طول پخش زنده ی این پرتاب اظهار داشت: بطور کلی موشک و محموله ی همراه آن در وضعیت خوبی قرار دارند و فرصت مناسب برای پرتاب در تاریخ ۱ مارس(۱۱ اسفند) ساعت ۲۰: ۱۵ منطقه زمانی شرقی( ۴: ۴۵ دقیقه بامدادان سه شنبه به وقت تهران) خواهد بود.
این پرتاب را می توانید از سایت اسپیس در ساعت ۲۰ منطقه زمانی شرقی(۴: ۳۰ بامدادان تهران) و همین طور در سایت اسپیس ایکس به صورت زنده دنبال کنید.
لغو پرتاب روز یکشنبه آخرین تاخیری است که ماموریت استارلینک تجربه می کند. این ماموریت در ابتدا قرار بود در اوایل ماه فوریه صورت گیرد اما به علت شرایط جوی نامناسب و مشکلات نرم افزاری کنسل شد.
این ماموریت با نام "استارلینک ۱۷"، بیستمین ماموریت استارلینک و ششمین پرتاب این شرکت در سال ۲۰۲۱ خواهد بود. اسپیس ایکس هم اکنون ۱۰۰۰ ماهواره استارلینک در مدار دارد و می خواهد با تشکیل یک مجموعه ماهواره در فضا، اینترنت پر سرعت جهانی بخصوص برای نقاط دور افتاده بوجود آورد.
موشک فالکونی که استارلینک ۱۷ را به فضا می برد شامل یک تقویت کننده ی است که تا حالا هفت پرواز انجام داده و ماموریت Iridium-۸ و Telstar ۱۸ ماهواره ی Vantage را بعلاوه ی پنج پرواز جداگانه ی استارلینک به سرانجام رسانده است.
این تقویت کننده به زودی سومین تقویت کننده ای خواهد بود که هشت سفر انجام داده است و اگر همه چیز به درستی جلو برود بر روی سکوی شناور در اقیانوس اطلس فرود خواهد آمد تا مجدد مورد استفاده قرار گیرد. موشک های فالکون ۹ اسپیس ایکس بگونه ای طراحی شده اند که ۱۰ پرواز انجام دهند. این مساله قسمتی از برنامه ی کاهش هزینه ی شرکت برای پرتاب موشک به فضا با قابلت استفاده مجدد است.
علاوه بر بخش تقویت کننده، بخش محموله ی این موشک نیز چندبار مصرف است. نیمی از موشک سومین پرواز خودرا انجام می دهد در حالیکه نیم دیگر چهارمین پرواز خودرا تجربه می کند. دو کشتی GO Searcher و GO Navigator شرکت اسپیس ایکس نیز برای بازیابی این قطعات مستقر شده اند.
طبق گفته ی نیروی فضایی ایالات متحده آمریکا ۴۵th Weather Squadron، به احتمال ۷۵ درصد هوای دوشنبه شب برای پرتاب موشک اسپیس ایکس مناسب خواهد بود.منبع:

1399/12/12
09:31:36
0.0 / 5
935
تگهای خبر: اینترنت , بازی , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است