تشویق مبتلایان اوتیسم به ورزش با كتاب های تصویری

تشویق مبتلایان اوتیسم به ورزش با كتاب های تصویری

با فناوری: یکی از پژوهشگران ˮدانشگاه میزوریˮ در بررسی جدید خود، انواعی از کتاب های تصویری را ارایه داده است که کودکان و جوانان مبتلا به اوتیسم را به ورزش کردن تشویق می کنند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه میزوری، باآنکه داشتن فعالیت بدنی برای همه افراد مهم می باشد اما پژوهش جدیدی نشان داده است که افراد مبتلا به ناتوانی رشد معمولا به اندازه همسالان خود که رشد عادی داشته اند، ورزش نمی کنند. پژوهشگران "دانشگاه میزوری"(University of Missouri) در بررسی جدید خود، کتاب های تصویری در مورد تناسب اندام عرضه کرده اند که به جوانان مبتلا به اوتیسم کمک می نماید تا بیشتر ورزش کنند و منبع ساده ای برای داشتن انگیزه تمرین در اختیار خانواده های کم درآمد قرار دهد.
"لورین بکرا"(Lorraine Becerra)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: تابحال پژوهش های بسیاری در جهت کمک کردن به افراد مبتلا به اوتیسم، بهبود عملکرد تحصیلی، مهارت های اجتماعی و مهارت های ارتباطی آنها انجام شده اند اما باید به یاد داشته باشیم که فعالیت بدنی چقدر برای داشتن یک زندگی سالم، مهم می باشد.
ورزش کردن، مزایای بی شماری همچون پمپاژ خون، خواب بهتر و کاهش خطر چاقی را به همراه دارد. اگر ما بتوانیم کودکان مبتلا به اوتیسم را بیشتر از نظر جسمی مشغول نماییم، آنها احیانا بیشتر می دوند و با همسالان خود بازی می کنند؛ ازاین رو جنبه های دیگری از زندگی آنها وجود دارد که می توانیم آنها را بهبود ببخشیم.
بکرا برای این که روش های خلاقانه تری را در جهت تشویق کودکان مبتلا به اوتیسم به ورزش کردن عرضه نماید، کتاب های تصویری با مبحث تناسب اندام فراهم نموده است که تصاویری گام به گام از ورزش های گوناگون را در بر دارند. این کتاب های تصویری توانستند زمان فعالیت فیزیکی افراد مبتلا به اوتیسم را با موفقیت بالا برند.
از آنجا که بکرا پیش تر در مدارس کم درآمد با منابع مالی محدود کار کرده است، کوشش کرد تا روش های مقرون به صرفه ای را برای کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم عرضه نماید.
وی اضافه کرد: این مورد مهم می باشد که به یاد داشته باشید بعضی از مدارس امکان دارد سالن ورزش و یا منابع متناسب با سن کودکان را نداشته باشند. نکته قابل توجه در مورد کتاب های تصویری این است که ورزش های ساده و جذابی را عرضه می دهند که در فضاهای گوناگونی مانند زمین بازی مدرسه، حیاط و یا حتی یک زمین خالی در پارک انجام می شوند.
با توجه به پیشرفت های اخیر در زمینه فناوری و سرگرمی، جوانان بیشتر زمان خویش را به نشستن در مقابل تلویزیون، تبلت و ابزار الکترونیکی اختصاص می دهند. بکرا تمایل دارد که اهمیت فعالیت بدنی را به جوانان بخصوص جوانان مبتلا به اوتیسم یادآوری کند.
بکرا اظهار داشت: این عادت های مادام العمر، از جوانی آغاز می شوند. اختصاص دادن زمانی به دویدن و برنامه های منظم ورزشی، به جوانان کمک می نماید تا این عادت ها را در بزرگسالی هم حفظ کنند.
این پژوهش، در "Journal of Applied Behavior Analysis" به چاپ رسید.
منبع:

1399/12/10
22:21:12
0.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است