دسترسی هكرهای سولارویندز به كدهای منبع سه محصول مایكروسافت

دسترسی هكرهای سولارویندز به كدهای منبع سه محصول مایكروسافت

به گزارش با فناوری مایکروسافت اعتراف کرده که هکرهای سولارویندز به کدهای منبع سه محصول این شرکت دسترسی یافته اند، اما مدعی شده که آنها نتوانسته اند به اطلاعات مشتریان دست یابند.به گزارش با فناوری به نقل از انگجت، مایکروسافت کماکان در حال تحقیق در مورد ابعاد گسترده حمله هکری به شرکت سولارویندز در دسامبر گذشته است که باعث سرقت اطلاعات حساسی از ده ها وزارتخانه و شرکت بزرگ تجاری و فناوری در آمریکا شد.
این شرکت در تازه ترین بررسی های خود دریافته که هکرهای سولارویندز موفق نشده اند از کامپیوتر های مایکروسافت برای حمله دیگر قربانیان استفاده کنند. اما این اتفاق در مورد نه وزارتخانه فدرال و حدود صد شرکت بخش خصوصی در آمریکا رخ داده و آنها به پایگاهی برای تشدید حملات هکری مبدل شده اند.
تعداد کل سازمان های دولتی و خصوصی در آمریکا که قربانی حملات هکری به سولارویندز شده اند بالغ بر ۱۸ هزار واحد بوده و تمامی این سازمان ها وصله نرم افزاری به رو زرسان سولارویندز که توسط هکرها دستکاری شده بود را بارگذاری و نصب کرده اند.
سه محصول مایکروسافت که هکرها به کدهای منبع آنها دسترسی یافته اند عبارتند از خدمات کلود آزور، سیستم مدیریت مبتنی بر کلود این تیون و سرور تقویم و ایمیل اکسچینج. مایکروسافت مدعی است هکرها تنها به تعداد اندکی از فایل های این سه محصول دسترسی یافته اند و حمله به آنها در اکتبر سال ۲۰۱۹ رخ داده است.


منبع:

1399/12/01
23:49:34
0.0 / 5
806
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است