مقابله كوالكوم با تلاش ان ویدیا برای خرید ای آر ام

مقابله كوالكوم با تلاش ان ویدیا برای خرید ای آر ام

به گزارش با فناوری تلاش ان ویدیا برای پرداخت ۴۰ میلیارد دلار به منظور خرید شرکت سخت افزاری ای آر ام با مخالفت کوالکوم روبرو شده و این شرکت سخت افزاری در صدد توقف تصمیم مذکور است.به گزارش با فناوری به نقل از انگجت، کوالکوم بی سروصدا در تلاش است به هر نحو ممکن خرید ای آر ام توسط ان ویدیا را ناممکن کند. کوالکوم به کمیسیون فدرال تجارت آمریکا و نهادهای رگولاتوری همتای آن در انگلیس، اتحادیه اروپا و چین اعلام نموده که با این خرید تجاری بزرگ و تبعات آن مخالف است.
کوالکوم اخطار داده که ان ویدیا پس از خرید ای آر ام مجوزهای استفاده از معماری پردازنده های تولید ای آر ام را هم به صورت کامل در اختیار می گیرد و آنرا در اختیار دیگر شرکتهای تجاری قرار نمی دهد. همین مساله می تواند مشکلات جدی برای خریداران انواع سخت افزارها و تراشه های کامپیوتری ایجاد نماید.
در حال حاضر ای آر ام به بیشتر از ۵۰۰ شرکت مختلف امکان می دهد تا از تولیدات آن استفاده کنند و کوالکوم هم همچون این شرکت هاست. اما امکان دارد ان ویدیا در صورت خریداری ای آر ام شرایط را تغییر داد و رقیب قدیمی خود کوالکوم را با چالش مواجه کند.
به دنبال درخواست کوالکوم، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از ای آر ام، ان ویدیا و سافت بانک مالک فعلی ای آر ام خواسته تا اطلاعات بیشتری را در مورد این معامله و اسناد آن در اختیار این کمیسیون قرار دهند. رسیدگی به این فرآیند امکان دارد ماه ها طول بکشد و بنابراین امکان دارد شرکت ای آی ام برای مدت قابل توجهی بلاتکلیف باقی بماند.


منبع:

1399/11/25
23:24:21
0.0 / 5
1098
تگهای خبر: تولید , شركت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است