آمادگی موشك SLS ناسا برای آزمایش دوم

آمادگی موشك SLS ناسا برای آزمایش دوم

با فناوری: از آنجائیکه ناسا نیاز به جمع آوری اطلاعات بیشتری دارد و آزمایش اول موشک SLS فقط 67 ثانیه به طول انجامید، به دنبال انجام یک آزمایش آتش ثابت طولانی تر است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا اواخر ماه فوریه دومین آزمایش موتورهای هسته موشک "سیستم پرتاب فضایی"(SLS) را انجام خواهد داد.
این آزمایش قسمتی از مجموعه آزمایش های موسوم به "Green Run" است که بمنظور ارزیابی مرحله اصلی موشک و اطمینان از آماده بودن آن برای ماموریت بازگشت آمریکا به کره ماه موسوم به "آرتمیس ۱"(Artemis I) است که یک فضاپیمای "اوریون"(Orion) را بدون سرنشین به ماه می فرستد.
نخستین آزمایش موتورهای این موشک موسوم به آزمایش "آتش داغ"(hot fire) در اواسط ماه ژانویه در صورتیکه هر چهار موتور RS-۲۵ آن بطور همزمان روشن شدند، انجام شد اما به سبب اختلال در سیستم هیدرولیک، بعد از ۶۷ ثانیه متوقف گردید. در صورتیکه قرار بود این آزمایش ۸ دقیقه به طول بیانجامد، تنها ۶۷ ثانیه طول کشید.
ناسا حالا می خواهد آزمایش دوم بیشتر طول بکشد تا بتواند داده های بیشتری را جمع آوری کند.
ناسا برای آزمایش دوم نیز هدف هشت دقیقه ای تعیین کرده است، برای اینکه این همان مدت زمانی است که طول می کشد تا موشک از جو زمین بیرون رود. با این وجود، طبق اعلام ناسا، تیم "Green Run" داده های حاصل از نخستین آزمایش را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و تشخیص داده است که چهار دقیقه زمان برای حصول داده های لازم کافی است و با آن می توان بررسی کرد که آیا مرحله اصلی موشک SLS برای پرواز آماده است یا خیر.
ناسا نوشت: انجام دومین آزمایش "آتش داغ" به تیم این امکان را می دهد تا عملیات را از نخستین آزمایش آتش داغ تکرار کرده و اطلاعاتی را در مورد عملکرد مرحله اصلی و موتورها برای مدت طولانی تری بدست آورد که کارهای بیشتری را در هنگام پرتاب و صعود موشک شبیه سازی می کند.
تیم "Green Run" برای آماده سازی موشک برای آزمایش دوم در حال تجزیه و تحلیل داده های آزمایش اول و بازیابی موتورهای موشک SLS است.
بعد از انجام آزمایش دوم، یک ماه طول می کشد تا مرحله اصلی موشک و موتورهای آن باردیگر بازیابی شوند و بتوان آنرا به مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا منتقل کرد تا در نهایت ماموریت "آرتمیس ۱" در اواخر سال جاری صورت گیرد.
منبع:

1399/11/11
13:27:22
0.0 / 5
941
تگهای خبر: آزمایش , بازی , فضاپیما , موشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است