معاونت علمی و فناوری اعلام كرد؛

فعالیت ۲۸ پایگاه و كارگزار برای صادرات محصولات دانش بنیان

فعالیت ۲۸ پایگاه و كارگزار برای صادرات محصولات دانش بنیان

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری اعلام نمود: 28 پایگاه در امتداد صادرات محصولات فناورانه فعالیت می نمایند.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گسترش همکاری و تعاملات فناورانه با سایر کشورها و نهادهای علمی بین المللی و متخصصان خارج از کشور را یکی از اهداف خود تعریف کرده است.
کاری که می تواند به تحقق اقتصاد دانش بنیان شتاب دهد و توانمندی های علمی و فناورانه کشور را به بازار جهانی معرفی نماید. این روند با تلاش ۲۸ پایگاه صادراتی و کارگزار تجاری برون مرزی شتاب گرفته است. ۴ مرکز شتاب دهی داخلی و خارجی نیز در کنار پایگاه ها و کارگزاران صادراتی ایستاده اند تا زنجیره صادرات این محصولات را تکمیل تر کنند.
حاصل این تلاش فناورانه تا حالا منجر به شکل گیری ۱۱ کارگزار برون مرزی یا شرکت های مدیریت صادرات شده است. همین طور ۱۳ کارگزار تجاری برون مرزی برای تحقق این هدف تلاش می کنند. مجموعه ای از عوامل و تلاش ها که شکل گرفته اند تا محصولات و خدمات زیست بوم فناوری و نوآوری را به خارج از مرزهای کشور معرفی کنند و بازاری جهانی برای آنها بیابند.
تعداد شرکت های دانش بنیان در سالهای اخیر رشدی صعودی داشته است و محصولات و خدمات ارائه شده توسط آنها نیز هر سال بیشتر می شود. محصولاتی مبتنی بر فناوری و نوآوری. ایجاد بازار داخلی برای این محصولات خوب و مطلوب است؛ اما در کنار این کار تلاش هایی نیز برای توسعه بازار جهانی این دستاوردها صورت گرفته است تا جهان با توانمندی های علمی و فناورانه متخصصان و فناوران ایرانی بیشتر آشنا گردند.

1399/11/05
00:55:47
0.0 / 5
930
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است