كشف روش جدیدی برای تولید سوخت مصنوعی

كشف روش جدیدی برای تولید سوخت مصنوعی

با فناوری: دانشمندان چینی فرآیندی را که بطور معمول به دمای عملیاتی بسیار بالا نیاز دارد، تغییر داده اند تا بتوانند به شکل مقرون به صرفه و کارآمدی همراه با کاهش تولید کربن دی اکسید، متانول مصنوعی تولید کنند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، از آنجا که جهان در حال فاصله گرفتن از سوخت های فسیلی است که صدها سال منبع اصلی تامین انرژی بشر بوده اند، تبدیل کربن دی اکسید(CO2) به سوخت های هیدروکربنی ممکنست چاره ای ایده آل برای مقابله با مشکلاتی مانند بحران انرژی و اثر گازهای گلخانه ای باشد.
در صورتیکه تا حالا روش های زیادی برای تبدیل CO2 به سوخت های آلی بررسی شده است، محدودیت هایی در آنها وجود دارد. اما حالا یک تحقیق که توسط دانشمندان چینی انجام شده است، به یک چاره بالقوه رسیده است.
در فرآیندی که پژوهشگران چینی آنرا کارآمد، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست توصیف می کنند، از نانوروکش هایی که از تغییرات دما نیرو تولید می کنند برای ایجاد متانول مصنوعی استفاده کردند.
اگر این روش کارآمد باشد، می تواند راهی پاک برای حذف CO2 از اتمسفر همگام با تولید سوخت های مصنوعی فراهم آورد.
متانول را می توان با هیدروژناسیون CO2 از هوا به بنزین تبدیل کرد. با این وجود، همانطور که پژوهشگران اظهار داشتند، این پروسه به دمای عملیاتی بسیار بالا یعنی 200 تا 250 درجه سانتیگراد و فشارهای بالا یعنی 5 تا 10 مگاپاسکال نیاز دارد که بازدهی این روش را محدود می کند.
پژوهشگران توانستند راهی جهت استفاده از تغییر درجه حرارت محیط طی یک روز برای تولید برق و استفاده از آن برای ترکیب CO2 از هوا با آب و ایجاد متانول پیدا کنند.
پژوهشگران می گویند که مواد نانوساختار پیروالکتریکی برای تغییر دما و کاهش CO2 برای متانول موثر نشان داده شدند. آنها بمنظور هدایت کاهش کاتالیزوری کربن دی اکسید متانول در دمای بین 15 درجه سانتیگراد و 70 درجه سانتیگراد که بمراتب بهتر از ارقام قبلی هستند، از نانوروکش های "تنگستات بیسموت پروسکایت لایه ای" استفاده کردند و انرژی گرمایی ناشی از تغییرات دما را برداشت کردند.
پژوهشگران اعلام نمودند که از این طریق می توان بازده متانول را که پیش از این محدود بود، افزایش داد.
این روش "مسیر کاهش CO2 کاتالیزوری پیروالکتریک" که اخیرا کشف شده است، ممکنست دانشمندان را قادر به استفاده از تغییرات روزانه دما در آینده تولید متانول کند.
این مطالعه در مجله Nature Communications انتشار یافته است.
منبع:

1399/10/27
18:49:56
0.0 / 5
787
تگهای خبر: پژوهش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است