عكس روز ناسا؛

تایید حضور یك سیاره بعد از سال ها

تایید حضور یك سیاره بعد از سال ها

ناسا بتازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری منتشر نمود و یک خبر هیجان انگیز داد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، به لطف داده های ماموریت "ماهواره نقشه بردار فراخورشیدی گذران"(Transiting Exoplanet Survey Satellite) مرکز پروازهای فضایی گارد ناسا حضور یک سیاره در اطراف سه ستاره بعد از یک شکار سنگین که انجام آن حدود ۱۱ سال طول کشید، تأیید شده است.
همه چیز اندکی بعد از شروع فعالیت ماموریت کپلر ناسا در سال ۲۰۰۹ شروع شد که در آن زمان این ماموریت آنچه را که تصور می شد سیاره ای به اندازه نپتون است و بعداً با نام "KOI-۵Ab" شناخته شد، شناسایی کرد.
این سیاره که دومین کاندید سیاره جدید کشف شده توسط این ماموریت بود نیز سرانجام به فراموشی سپرده شد؛ چونکه کپلر اکتشافات بسیاری درباره سیارات بعد از آن انجام داد. حالا دانشمند ارشد موسسه علوم سیارات فراخورشیدی ناسا می گوید که او "KOI-۵Ab"را باردیگر زنده کرده است.
سیاره KOI-۵Ab که در این تصویر در حال عبور از روی صورت یک ستاره خورشید مانند است، در فاصله ۱۸۰۰ سال نوری و در صورت فلکی ماکیان قرار دارد. این سیاره تقریباً دارای نیمی از جرم زحل است و با یک ستاره نسبتاً نزدیک(ستاره B) به دور یک ستاره دیگر(ستاره A) می چرخد. ستاره A و ستاره B هر ۳۰ سال یکبار به دور یکدیگر می چرخند. سومین ستاره گرانشی(ستاره C) هر ۴۰۰ سال یکبار به دور ستاره های A و B می چرخد.1399/10/26
23:15:28
0.0 / 5
1243
تگهای خبر: اینستاگرام , سیاره , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است