گزارش با فناوری؛

هكرها به سازمان هوافضای رژیم صهیونیستی حمله كردند

هكرها به سازمان هوافضای رژیم صهیونیستی حمله كردند

به گزارش با فناوری هکرها به سرورهای سازمان هوافضای رژیم صهیونیستی نفوذ کرده و برخی اطلاعات آنرا در وب تاریک منتشر نمودند این مورد نشان داده است این رژیم با چالش امنیت سایبری دست و پنجه نرم می کند.به گزارش با فناوری به نقل از مهر، رسانه های رژیم صهیونیستی شب گذشته خبر هک یکی از پیمانکاران دفاعی این رژیم را در نشریه های مختلف منتشر نمودند. این درحالی است که این رژیم ادعا می کرد از لحاظ سایبری بسیار پیشرفته است و حتی یکی از قدرتمندترین ارتش های سایبری جهان را در اختیار دارد. با این وجود و با عنایت به افزایش حملات سایبری به سازمان ها و شرکتهای مختلف این منطقه، رژیم صهیونیستی باید نسبت به ادعاهای خود تجدیدنظر کند.
در همین راستا شب گذشته روزنامه هاآرتص در خبری اعلام نمود عده ای از هکرها با عنوان Pay2Key به سازمان صنایع هوافضای این رژیم نفوذ و اطلاعات داخلی از پیمانکار دفاعی رژیم صهیونیستی را فاش کرده اند.
خبر هک صنایع هوافضای رژیم صهیونیستی در حالی بیان می شود که یک هفته قبل همین گروه هکری اعلام نموده بود بیشتر از ۸۰ شرکت را در این منطقه هک کرده است.
با توجه به این اطلاعات، کارشناسان امنیت سایبری حمله جدید را نشانه ای از افزایش عملیات های هک ضد رژیم صهیونیستی می دانند.
شرکت های امنیت سایبری این رژیم در ماه نوامبر اعلام نموده بودند هکرهایی که زیرساختهای این رژیم را هدف قرار داده اند، در حقیقت روی حملات باج افزاری تمرکز کرده بودند.
نفوذ هکرها به ایمن ترین سازمان رژیم صهیونیستی
علاوه بر اینها هفته گذشته هکرهای Pay2Key یک نظرسنجی در توئیتر منتشر نموده و پرسیده بودند کدام سازمان های رژیم صهیونیستی از لحاظ دفاع سایبری ایمن تر به نظر می رسند. سازمان های معرفی شده عبارت بودند از وزارت بهداشت، وزارت حمل و نقل و صنایع هوافضای رژیم صهیونیستی.
پس از آن اطلاعاتی در وب تاریک منتشر گردید که نشان داده است هکرها موفق به ورود به سیستم داخلی سازمان هوافضای رژیم صهیونیستی شده اند. آنها اطلاعات در ارتباط با هزار کاربر را از سیستم داخلی پیمانکار دفاعی منتشر نمودند تا نشان دهند این سازمان هک شده و حتی به اطلاعات حساس هم دسترسی یافته اند.

اطلاعات فاش شده شامل نام کارمندان و شماره ثبت کامپیوتر های داخلی است. همینطور این حمله نشان داده است هکرها به بعضی از فایل های دایرکتوری اصلی سازمان هوافضای رژیم صهیونیستی همچون تحقیقات، اسناد فنی و اطلاعات داخلی دسترسی یافته اند.
اهمیت این اطلاعات غیرقابل توصیف است و بعضی از رسانه های رژیم صهیونیستی می گویند که تمام داده های امنیتی، نظامی و همینطور طرح ها و پروژه هایی که در گذشته تا امروز داشته اند همگی به دست هکرها افتاده است.
سازمان صنایع هوافضا یکی از پیمانکاران دفاعی رژیم صهیونیستی است که کسب و کارهای هوایی تجاری را هم در اختیار دارد. این سازمان از لحاظ تعداد کارمندان، بزرگترین شرکت دولتی رژیم صهیونیستی بشمار می رود و حدود ۱۶ هزار نفر در آن فعالیت می نمایند. درآمد آن هم در نیمه نخست سالجاری ۲.۱ میلیارد دلار اعلام شده است. صنایع هوافضای اسرائیل که به اختصار IAI ( Israel Aerospace Industries) نامیده می شود، تولیدکننده اصلی تجهیزات هوانوردی و فناوری هوافضا است که به تولید سامانه های هوایی برای اهداف نظامی و غیرنظامی می پردازد. صنایع هوافضای اسرائیل به صورت کامل در تملک دولت قرار دارد. این صنایع علاوه بر تولید هواپیمای جنگنده، هواپیماهای غیرنظامی (مانند گلف استریم اروسپیس) و جت های تجاری گلف استریم جی ۱۰۰ و گلف استریم جی ۲۰۰ را طراحی و تولید کرده و تعمیر، بازسازی و نگهداری هواپیماهای نظامی و غیرنظامی خارجی را هم انجام می دهد. علاوه بر آن، این شرکت در زمینه تولید موشک، اویونیک و سامانه های فضابرد فعالیت دارد.
سازمان هوافضای رژیم صهیونیستی هنوز درباره این حمله اظهار نظری نکرده است.
هکرهای ماهر مسئول حمله سایبری به رژیم صهیونیستی
از سوی دیگر گروه هکری حمله کننده به زیرساختهای رژیم صهیونیستی در ماه نوامبر توسط شرکتهای چک پوینت و وایت استریم ردیابی شده بودند. چک پوینت قبلاً در گزارشی اخطار داده بود این هکرها قابلیت های پیشرفته ای دارند که در هکرهای معمولی نادر است. لوتم فینکسلتین مدیر اطلاعات سایبری در چک پوینت اعلام نمود در بعضی عملیات های گذشته، حمله کنندگان به مدت یک ساعت کنترل شبکه را در اختیار می گرفتند اما حالا در بیشتر حملات تا چندین ساعت قادر هستند شبکه را در کنترل خود در بیاورند.
او می گوید: فقط ماهرترین هکرها قادر به انجام چنین اقدامی هستند. حقیقت این است که هک مذکور «عملیات امنیتی» نامیده می شود که طی آن افراد ردپای خویش را به روشی قابل توجه پاک می کنند. مهارت گروه جدید هکرها مشکوک است چونکه آنها در مدت زمانی کوتاه ظهور کرده اند.
رژیم صهیونیستی با چالش امنیت سایبری دست و پنجه نرم می کند
در همین حال اورشلیم پست هم در گزارشی آورده است این گروه هکری اطلاعات مدیر سایبری سازمان هوافضای رژیم صهیونیستی را هم فاش کرده است.
به نوشته این نشریه در اوایل ماه دسامبر شرکت بیمه «شیربیت» هم مورد حمله سایبری گروهی از هکرها به نام «بلک شادو» قرار گرفت. هکرها خواستار دریافت باج بودند که البته این شرکت پرداخت نکرد و در نتیجه اطلاعات مشتریان شیربیت در چند روز فاش شد. این درحالی است که مقامات ارشد دفاع رژیم صهیونیستی از مشتریان این شرکت بودند.
نشریه چک پوینت در گزارش دیگری اعلام کرد، در ماه اکتبر ۱۳۷ و در ماه نوامبر ۱۴۱ شرکت رژیم صهیونیستی با حمله سایبری روبرو شده اند. این روند نشان دهنده افزایش حملات سایبری ضد رژیم صهیونیستی است و این رژیم با چالش امنیت سایبری دست و پنجه نرم می کند.


منبع:

1399/10/01
14:17:57
5.0 / 5
1132
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است