بهره گیری دروازه ماه ناسا از بازوی رباتیك آژانس فضایی كانادا

بهره گیری دروازه ماه ناسا از بازوی رباتیك آژانس فضایی كانادا

ناسا اعلام نمود ایستگاه مداری کره ماه موسوم به ˮدروازه ماهˮ از قطعات رباتیک ساخت کانادا استفاده خواهد نمود که با بازوی رباتیک پیشرفته کانادایی به نام ˮCanadarm3ˮ شروع می شود.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا امروز اعلام نمود که ایستگاه فضایی آینده ناسا معروف به "دروازه ماه" یا "دروازه قمری"(Lunar Gateway) در مدار ماه که بعنوان بخشی از برنامه بازگشت به ماه ناسا معروف به "آرتمیس"(Artemis) به دور ماه خواهد چرخید​​، با قطعات و ابزار رباتیک ساخته "آژانس فضایی کانادا"(CSA) مجهز می شود.
ناسا در این همکاری برای تحقق برنامه "آرتمیس" که نخستین برنامه مهم ناسا برای بازگرداندن فضانوردان خود به کره ماه بعد از بیشتر از نیم قرن است، می خواهد از آژانس فضایی کانادا(CSA) کمک بگیرد و این آژانس فضایی در نخستین گام، مبادرت به ساخت و توسعه نسل جدید از بازوهای رباتیک به نام "Canadarm3" خواهد نمود که بتواند به خیلی از قسمت های بیرونی "دروازه ماه" برسد و برای فضانوردان راهی آسان برای انجام تعمیرات فراهم آورد.
علاوه بر این، ناسا می گوید آژانس فضایی کانادا رابط های رباتیک را برای ماژول های "دروازه ماه" خواهد ساخت که به نصب دو ابزار علمی اول این ایستگاه کمک می نماید.
آژانس فضایی کانادا می خواهد بازوی رباتیک "Candarm3" را از راه یک پرواز فضایی تدارکاتی تجاری در سال 2026 به "دروازه ماه" تحویل دهد. این محموله به احتمال زیاد توسط شرکت فضایی "اسپیس ایکس"(SpaceX) صورت خواهد گرفت، چونکه ناسا در ماه مارس اعلام نمود که حمل و نقل محموله ها و تجهیزات مهم خویش را به این شرکت می سپارد.
"کتی لودرز" مدیر ناسا در امور اکتشاف و عملیات انسانی اظهار داشت: "دروازه ماه" حضور پرقدرت، پایدار و سرانجام دائمی انسان را در سطح ماه امکان پذیر می سازد، جایی که ما می توانیم خیلی از مهارت ها، عملیات و فناوری های اصلی برای مأموریت های آینده انسان در مریخ را تمرین نماییم.1399/09/28
15:30:00
5.0 / 5
1250
تگهای خبر: ربات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است