شارژ كشتی های برقی در وسط دریا!

شارژ كشتی های برقی در وسط دریا!

به گزارش با فناوری كشتی های برقی در انگلیس به لطف فناوری و تسهیلات جدید و بعنوان بخشی از برنامه های انگلیس برای دستیابی به هدف انتشار صفر آلاینده تا سال ۲۰۵۰، بزودی می توانند در هنگام كار شارژ شوند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، انگلیس اهداف بلند پروازانه ای برای دستیابی به هدف عدم انتشار آلاینده تا سال ۲۰۵۰ تعیین کرده است. این کشور برای انجام این کار باید ناوگان دریایی خویش را هم کربن زدایی کند و الان یک پروژه جدید امکان دارد موفق به تحقق این امر شود.
این پروژه تحت هدایت کنسرسیومی از شرکتهای انرژی های تجدیدپذیر و شرکتهای دریایی به دنبال بررسی قابلیت توسعه تاسیسات شارژ در راه دور برای شناورهای برقی است.
این تکنولوژی جدید قابلیت اتصال کشتی های الکتریکی را در هنگام کار به خود فراهم می آورد و آنها را شارژ می کند. این مسئله سبب افزایش بُرد و قابلیت های عملیاتی بیشتر برای این کشتی ها می شود.
این فرایند به شرح زیر است: کشتی برقی انرژی را از نیروگاه های بادی موجود در وسط دریا می گیرد و آنرا در باتری های خود ذخیره می کند.
"استوارت بارنز" از اعضای این پروژه می گوید: این فناوری معروف به "ORE Catapult" تقاضای شدید صنعت دریایی برای راهکارهای پاک را در کمک به این صنعت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای برآورده می کند. نشانه های اولیه از آن حکایت می کند که کشتی های برقی و هیبریدی در حال کسب محبوبیت در بین شرکت ها هستند و دلیل اصلی آن حالا می تواند قابلیت شارژ آنها در وسط دریا باشد.
برخورداری از این تسهیلات جدید که می تواند شارژ شدن در راه دور را فراهم آورد، همینطور می تواند اعتماد به نفس بیشتری را برای سرمایه گذاری در کشتی های الکتریکی تقویت کند، چون که این شناورها به نوبه خود سبب کاهش هزینه های عملیات و نگهداری می شوند.
"لئو هامبرو" یکی دیگر از شرکای این پروژه می گوید: ما بعنوان یک اپراتور کشتی، به صورت فعال عملیات دریایی انتشار صفر کربن را دنبال می نماییم. ما معتقدیم که قابلیت شارژ دریایی یک عامل مهم در استقرار سریع شناورهای الکتریکی و هیبریدی در دریا است.
این پروژه در نخستین گام در حال انجام یک مطالعه شناخت از بازار و جستجوی نظرات متخصصان، از طراحان کشتی ها گرفته تا اپراتورها و صاحبان مزارع بادی دریایی هستند.1399/09/08
21:36:28
5.0 / 5
1510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است