استفاده از ربات ها برای بسته بندی لوازم پزشكی بیمارستان ها

استفاده از ربات ها برای بسته بندی لوازم پزشكی بیمارستان ها

با فناوری: شركت ˮرباتیكس آی ای امˮ(IAM Robotics) بتازگی در حال توسعه ربات هایی است كه می توانند لوازم پزشكی مورد نظر را از جعبه ها پیدا كرده و آنها را برای ارسال به بیمارستان بسته بندی كنند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از پی جی، این شرکت مستقر در لارنسویل اخیراً با شرکت آمریکایی و چندملیتی فعال در زمینه ارائه تجهیزات پزشکی، داروسازی "جانسون و جانسون" همکاری کرده است و در حال کار برای تولید دستگاهی است که می تواند به آسانی همانند انسان ها یک فهرست داشته باشد و تک تک کالای مورد نظر خودرا از جعبه ها برداشته و بسته بندی کند.
بگفته "تام گالوزو"(Tom Galluzzo) مدیر عامل و موسس این شرکت، ارتقای نرم افزار ربات ها بمنظور بهبود کارایی آنها در انبارها است که این مساله سبب می شود یک دفعه دیگر از دوش انسان ها برداشته شود. این ربات ها برای کار خصوصاً در انبارهای جانسون و جانسون، جایی که تجهیزات پزشکی مانند کیت بخیه و اندام مصنوعی توسعه داده می شوند بسیار مناسب هستند برای اینکه ربات ها می توانند سریع ابزارهای مناسبی که بیمارستان برای درمان و جراحی بیماران سفارش داده را به آسانی پیدا و بسته بندی کنند.
بعنوان مثال برای بیماران بخش تروما، شرکت جانسون و جانسون حدود یک ساعت فرصت دارد تا کالا یا ابزار مناسب را به بیمارستان منتقل کند برای اینکه بعضی از بیماران در وضعیت بحرانی هستند و می بایست کالا سریع انتخاب شده و بسته بندی شود.
"مایکل استرانگ"(Michael Strong) مدیر ارشد، بینش و نوآوری شرکت جانسون و جانسون اظهار داشت: یکی از بزرگترین خطراتی که حالا ما با آن مواجه هستیم عدم حضور و غیبت نیروی انسانی به سبب بیماری کووید-۱۹ برای کار در چنین مکان هایی است. بدین سبب به کارگیری ربات های سیار مستقل به مفهوم این است که هنگام غیبت کارمندان به سبب بیماری ربات ها می توانند در انبار کار کنند.
آقای استرانگ اظهار داشت: چشم انداز طولانی مدت ما این است که سریعا تجهیزات پزشکی را به بیمارستان برسانیم تا هیچ گاه یک عمل جراحی به سبب دیر رساندن تجهیزات دیر انجام نشود.
آقای گالوزو اظهار داشت: از زمان راه اندازی شرکت در سال ۲۰۱۲، این شرکت شامل ۵۲ کارمند بوده است و سرمایه آن ۲۳ میلیون دلار است و از آن زمان تا حالا ربات های بسیاری برای بخش های خرده فروشی، تولید و مراقبت های بهداشتی توسعه داده است. بگفته توسعه دهندگان این ربات ها با هر بار شارژ می توانند ۱۰ الی ۲۰ ساعت کار کنند. تازه ترین مدل این ربات ها که این شرکت در بهار امسال عرضه خواهدنمود می توانند با سرعت پنج مایل در ساعت (هشت کیلومتر در ساعت) حرکت کنند. ربات ها می توانند با بهره گیری از وای فای با دیگر ربات ها و انسان ها ارتباط برقرار کنند.
اگر مشکلی پیش بیاید(محصولی گم شود، قفسه خالی باشد یا ربات کالایی را بیاندازد) این ربات ها دارای خاصیت به نام "به من کمک کنید" هستند که به انسان ها اطلاع می دهند که به کمک آنها بروند. برای کمک به ربات ها در یادگیری و شناسایی کالاها این شرکت از دستگاهی به نام Flash استفاده می نماید که این دستگاه از هر محصول تصویری را ثبت می کند و جزئیات هر محصول را ضبط و جمع آوری می کند. بعنوان مثال اگر محصولی بسیار سنگین است به ربات گفته می شود تا ربات نیروی خودرا برای بلند کردن آن تنظیم کند.
آقای گالوزو اظهار داشت: با بهره گیری از ماشین های جدید، یک کارمند جعبه را برش می دهد و بقیه کارها را ربات انجام می دهد. ربات نیز باید در مورد نحوه گرفتن کالاها به صورت دقیق عمل کند و مراقب باشد که کالا لطمه نبیند.
وی اظهار داشت: امیدواراست بتوانند طی دو یا سه سال آینده انبارهای "بدون لمس"(touchless) وجود داشته باشند که در آن تنها ربات ها کار می کنند که در آن صورت تعداد اثر انگشت انسان روی محصولات حدودا صفر خواهد بود.
منبع:

1399/09/04
16:17:12
5.0 / 5
1316
تگهای خبر: تولید , دستگاه , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است