تلسكوپ آژانس فضایی اروپا جهت بررسی سیارات فراخورشیدی ایجاد می شود

تلسكوپ آژانس فضایی اروپا جهت بررسی سیارات فراخورشیدی ایجاد می شود

با فناوری تلسكوپ آژانس فضایی اروپا جهت بررسی سیارات فراخورشیدی ایجاد می شود


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، "آژانس فضایی اروپا" (ESA) رسما قراردادی را برای انجام بررسی هایی امضا نموده است که با هدف ارائه یک تلسکوپ فضایی در سال ۲۰۲۹ جهت بررسی سیارات فراخورشیدی صورت می گیرند.
این تلسکوپ موسوم به "آریل"(ARIEL)، با این هدف طراحی شده است تا بررسی کند که جو سیارات فراخورشیدی از چه تولید شده اند و چگونه شکل می گیرند و تکامل می یابند. این تلسکوپ، طول موج های مرئی و مادون قرمز حدود ۱۰۰۰ سیاره فراخورشیدی را بررسی خواهدنمود.
دانشمندان آژانس فضایی اروپا هم اکنون مرحله ساخت را آغاز خواهند کرد تا طی آن به ساخت قسمت های گوناگون برای آزمایش طراحی تلسکوپ بپردازند. بزرگترین چالش در این میان، ساخت یک آینه ۳/۶ پایی است که از آلومینیوم ساخته و سپس با نقره پوشیده خواهد شد. این آینه می تواند حتی در دمای منفی ۲۳۰ درجه سلسیوس نیز کار کند.
"ریچل دراموند" (Rachel Drummond)، مدیر پروژه اریل اظهار داشت: این نخستین بارست که چنین تلسکوپ بزرگی از آلومینیوم ایجاد می شود. دلیل انتخاب یک فلز این است که با سرد شدن، جمع می شود و هنگامی که کوچک شود، همه چیز تحت تمرکز باقی می ماند.
این پروژه، تنها تلاش آژانس فضایی اروپا برای ماموریت ساخت تلسکوپ با هدف بررسی سیارات فراخورشیدی نیست. این آژانس سال قبل نیز تلسکوپ موسوم به "چیاپس" (Cheops) را ارائه داد که جهت بررسی سیاراتی که در فاصله دور قرار دارند و یادگیری در مورد نحوه شکل گیری آنها تولید شده بود.
منبع:

1399/08/24
14:24:56
5.0 / 5
1402
تگهای خبر: آزمایش , تلسكوپ , تولید , سیاره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است