مهاجرت گسترده باج افزارهای ویندوزی به لینوكس

مهاجرت گسترده باج افزارهای ویندوزی به لینوكس

با فناوری: بررسی های مؤسسه امنیتی كاسپراسكای نشان میدهد بخش زیادی از باج افزارهای طراحی شده برای سیستم عامل ویندوز در حال مهاجرت به سیستم عامل لینوكس هستند.به گزارش با فناوری به نقل از تک تایمز، تحقیقات کاسپراسکای نشان میدهد اخیرا نسخه لینوکسی باج افزار RansomExx بر روی کامپیوتر های مجهز به سیستم عامل مذکور فعال شده و خساراتی به بار آورده است.
این باج افزار از اوایل ماه ژوئن فعال شده و کاربران لینوکس در شبکه های مختلف اجتماعی در مورد فعالیت RansomExx به یکدیگر هشدار داده اند. همچون سازمان های دولتی که در آمریکا به همین شیوه مورد حمله قرار گرفته اند می توان به اداره حمل و نقل ایالت تگزاس اشاره نمود. همین طور ادارات مشابه در بعضی ایالت های دیگر نیز به همین علت با مشکلاتی مواجه گشته اند.
RansomExx با حمله به کامپیوتر های مختلف و قفل کردن فایل های ذخیره شده در آنها جلوی دسترسی به اطلاعات کاربران را می گیرد و تقاضای دریافت باج می کند. اخیرا گزارشاتی در مورد رمزگذاری اطلاعات مهم بر روی سرورهای کامپیوتر های لینوکسی شرکت های تجاری و مؤسسات دولتی به همین شیوه نیز انتشار یافته است.
با توجه به اینکه خیلی از مؤسسات تجاری، صنایع و کارخانه ها از سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهای مبتنی بر آن استفاده می نمایند، بیم آن می رود که گسترش باج افزار نویسی لینوکسی مشکلات جدی برای حرفه های مختلف بوجود آورد.


منبع:

1399/08/18
20:29:00
5.0 / 5
1467
تگهای خبر: تحقیقات , شركت , طراحی , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است