با خاصیت آنتی باكتریال؛

روكشهای نانویی صندلی هواپیما تولید شد

روكشهای نانویی صندلی هواپیما تولید شد

به گزارش با فناوری نتیجه تحقیق محققان منجر به تولید روكش های آنتی باكتریال شده و یك شركت هواپیمایی هم از این روكش های نانویی بهره برده است.به گزارش با فناوری به نقل از مهر، چندین سال است که ستاد توسعه فناوری نانو به تحقیقات به نتیجه رسیده و به محصول تولیدی گواهینامه نانومقیاس عرضه می دهد. این محصولات پس از آزمایشات و تحقیقاتی مورد تایید قرار می گیرند و گواهینامه دریافت می کنند.
این محصولات در حوزه های کالاهای خانگی، دارو، بهداشت و سلامت، عمران و ساختمان، تجهیزات و خدمات و کالاهای صنعتی، انرژی و نفت، حمل و نقل، نساجی و پوشاک، آب، کشاورزی و بسته بندی، اپتیک و اکلترونیک، مواد اولیه و... هستند.
یکی از این محصولات در حوزه حمل و نقل در بخش هوایی «روکش های صندلی هواپیمای آنتی باکتریال حاوی نانوذرات» است. این محصول دارای گواهینامه نانومقیاس بوده و در بازار موجود است؛ همینطور یکی از شرکتهای هواپیمایی از این روکش های صندلی استفاده می نماید.
با توجه به اینکه امروزه برای محافظت بیشتر از صندلی وسایل نقلیه از یک روکش بر روی آن استفاده می شود و این روکش از منسوجات با دوامی است که بتواند عمل محافظت و سهولت در استفاده را به خوبی انجام دهد و در هواپیما هم مورد استفاده قرار می گیرد.
صندلی وسایل نقلیه همچون هواپیما به علت تماس مداوم با بدن افراد مختلف و همینطور تعریق این افراد محل مناسبی برای رشد باکتری ها و میکرو ارگانیسم ها است.
این روکش ها با فناوری نانو و خاصیت آنتی باکتریالی ساخته شده است.

1399/08/17
13:55:29
5.0 / 5
1551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است