رومیزی هوشمندی كه غذا و مواد تشكیل دهنده آنرا تشخیص می دهد

رومیزی هوشمندی كه غذا و مواد تشكیل دهنده آنرا تشخیص می دهد

با فناوری: پژوهشگران شركت ˮمایكروسافتˮ یك رومیزی هوشمند ابداع نموده اند كه می تواند غذاهای روی میز را شناسایی كند و مواد تشكیل دهنده آنها را تشخیص دهد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، داشتن یک اپلیکیشن که بتواند غذا و دستورالعمل آنرا ردیابی کند و بگوید که چه غذایی روی میز است، بسیار سودمند به نظر می آید. پژوهشگران شرکت "مایکروسافت"(Microsoft) با همکاری گروه های پژوهشی چند دانشگاه، پارچه هوشمندی ابداع نموده اند که می تواند غذا و نوشیدنی روی میز را شناسایی کند.
این پارچه معروف به "Capacitivo" از ترکیب یک الکترود خازنی تشکیل شده و مبتنی بر یادگیری ماشینی است تا بتواند هم شکل مواد غذایی و هم مواد تشکیل دهنده آنها را مورد بررسی قرار دهد. این پارچه، با بعضی از ظروف مانند لیوان و کاسه هم کار می کند.
پژوهشگران، این فناوری را به صورت یک رومیزی عرضه دادند تا در زمینه آشپزی کارآیی داشته باشد.
اپلیکیشنی که با این پارچه همراه می باشد، برپایه غذاهایی که روی میز قرار دارند، غذایی را به کاربر پیشنهاد می دهد. یک اپلیکیشن رژیم غذایی هم به کاربر اطلاع می دهد که چه نوشیدنی را انتخاب نماید.
به قول دانشمندان، Capacitivo می تواند یک ابزار یادآوری هم باشد و برای مثال، قبل از خروج کاربر به او اعلام کند که ایربادهای خویش را روی میز جا گذاشته است.
پروژه ابتدایی این پارچه هوشمند، با محدودیت هایی همراه می باشد چونکه پارچه نمی تواند اشیای فلزی را تشخیص دهد و عملکرد خوبی در شناسایی کتاب یا اجسام مدور ندارد. همینطور نمی تواند کارت های اعتباری را تشخیص دهد.
باآنکه این فناوری به مرور زمان بهتر می شود اما نباید در آینده نزدیک منتظر آن بود. پژوهشگران امیدوارند که عملکرد این پارچه هوشمند به مرور زمان بهتر شود و به داشتن یک خانه هوشمند کمک نماید.1399/08/06
22:33:01
5.0 / 5
1688
تگهای خبر: ابداع , اپل , اپلیكیشن , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است