آزمایش واكسن كرونا شركت فایزر بر روی كودكان شروع می شود

آزمایش واكسن كرونا شركت فایزر بر روی كودكان شروع می شود

با فناوری: خراسان رضوی فایزر (Pfizer) نخستین شركت داروسازی غربی است كه آزمایش واكسن كروناویروس خودرا در كودكان آغاز می كند، این شركت با موافقت سازمان غذا و دارو ایالات متحده (FDA) توسعه آزمایش فاز سوم خودرا با 48 هزار و 400 شركت كننده، ازجمله كودكان 12 ساله آغاز می كند.


به نقل از نیوز، این غول چندملیتی دارویی اظهار داشت: تصویب فدرال را برای شروع آزمایش کودکان در روز دوشنبه دریافت کرده است و توضیح داد که آزمایش روی داوطلبان جوان به پژوهشگران کمک می نماید تا ایمنی بالقوه و اثربخشی واکسن کرونا در سنین و سوابق مختلف درک شود.
سخنگوی این شرکت به یکی از خبرگزاری ها اعلام نمود: حالا در مرحله نهایی خود ۴۴۰۰ شرکت کننده جدید به ۴۴هزار شرکت کننده اصلی اضافه می شود.
آزمایش گسترده در حالی انجام می شود که فایزر و تعدادی دیگری از تولیدکنندگان دارو برای تکمیل آزمایش های مرحله سوم خود به دنبال تایید اضطراری سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای تلقیح هستند و دراین زمینه فایزر پیشگام نخستین آزمایش واکسن کرونا برای کودکان است. این شرکت می گوید که انتظار دارد تا اختتام ماه اکتبر داده هایی در مورد تاثیر واکسن خود ارائه کند.
آزمایش های واکسن معمولا به تدریج و با داوطلبان بزرگسال سالم آغاز می شود و با جمع آوری داده ها به گروه های سنی با سطوح مختلف لطمه پذیری انتقال می یابد. درحالی که آزمایش مربوط به اطفال مرحله ضروری پیش از پخش واکسن جهت استفاده عمومی است، اما محققانی که روی ویروس کرونا جدید کار می کنند بیشتر بر روی جمعیت مسن که به این بیماری حساس هستند تمرکز کرده اند.
مدرنا (Moderna)، یکی دیگر از داروسازان برجسته که در حال تلقیح ویروس کروناست، می گوید: می خواهد آزمایش کودکان را تا آخر سال ۲۰۲۰ آغاز کند، درحالی که جانسون و جانسون (Johnson & Johnson) بعد از ایجاد امنیت در مقابل کروناویروس در بزرگسالان، مطالعات واکسن کودکان را اواخر سال آغاز خواهدنمود.
برمبنای دستورالعمل های جدید فدرال که هفته گذشته صادرشده است، به تولیدکنندگان واکسن سفارش می شود که حداقل دو ماه بعد از آخرین واکسیناسیون، شرکت کنندگان در آزمایش خودرا کنترل تا عوارض جانبی احتمالی را شناسایی کنند. همین طور واکنش ایمنی قوی آنان در مقابل ویروس ارزیابی شود. بااینکه هم اکنون گروه فایزر در بین چهار تولیدکننده دیگر واکسن آزمایش فاز سوم را هدایت می کند، اما قوانین جدید به این معنا است که تصویب اضطراری FDA حداکثر تا دسامبر ارائه نخواهد شد.
منبع:

1399/07/22
13:26:40
5.0 / 5
1372
تگهای خبر: آزمایش , پژوهش , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است