با تلاش دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست صورت می گیرد

توسعه آزمایش ارزان كووید 19 كه مردم بتوانند هر روز خویش را چك كنند

توسعه آزمایش ارزان كووید 19 كه مردم بتوانند هر روز خویش را چك كنند

به گزارش با فناوری آزمایشی به نام ˮSTOPCovidˮ در مدت زمان 30 دقیقه تا یك ساعت با دقت 93 نتیجه آزمایش مبتلا شدن به بیماری كووید-19 را نشان داده است كه به قول سازندگان می تواند آنقدر ارزان باشد كه مردم هر روز خویش را آزمایش نمایند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، آزمایش تشخیص کووید-۱۹ قسمت مهمی در ایمن نگه داشتن افراد و جلوگیری از شیوع کروناویروس است. اما انجام این کار اغلب پروسه پیچیده ای دارد و هزینه بر است.
حالا یک آزمایش جدید توسط دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) نوید یک آزمایش بسیار ارزان و موثر را می دهد که افراد بطور بالقوه می توانند هر روز آنرا انجام دهند.
پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه هاروارد به همراه همکارانشان در دانشگاه واشنگتن، مرکز تحقیقات سرطان "فرد هاچینسون"، بیمارستان "بریگام اند ویمنز" و موسسه "راگون"، یک روش تشخیصی مبتنی بر فناوری ویرایش ژن موسوم به "کریسپر"(CRISPR) برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ طراحی نموده اند که "STOPCovid" نام دارد و می تواند در مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت نتیجه را عیان کند.
"عمر ابودایه" از پژوهشگران MIT که در زمینه تشخیص بیماری ها کار می کند، اظهار داشت: ما به آزمایش سریع نیاز داریم تا افراد بتوانند هر روز خودرا آزمایش نمایند و این روند سریع شیوع بیماری را کاهش دهیم.
پژوهشگران آزمایش "STOPCovid" را بر روی ۴۰۲ بیمار آزمایش کردند که ۲۰۲ نمونه مثبت بودند و ۲۰۰ مورد منفی شدند و دریافتند که این تست ۹۳ درصد موارد مثبت را که توسط آزمایش PCR برای کووید-۱۹ تعیین شده است، شناسایی کرده است.
علاوه بر این، این آزمایش بسادگی انجام می شود و نیازی به تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی ندارد.
هدف پژوهشگران از توسعه این آزمایش این است که به آسانی در مطب پزشکان، داروخانه ها، خانه های سالمندان و مدارس صورت گیرد.
"جولیا جونگ" از پژوهشگران این مطالعه اظهار داشت: ما "STOPCovid" را توسعه دادیم تا همه کارها در یک مرحله صورت گیرد و منظور از یک مرحله این است که این آزمایش بطور بالقوه نیازی به هیچ کارشناس و متخصصی برای انجام ندارد.
این تیم در حال آزمایش "STOPCovid" با نمونه های بزاق برای ساده سازی بیشتر روند کار است.
"فنگ ژانگ"، محقق ارشد این مطالعه می گوید: هدف این است که این آزمایش به آسانی قابل استفاده و حساس باشد تا بتوانیم به سرعت و در کمترین زمان ممکن تشخیص دهیم که آیا کسی ناقل و حامل کروناویروس است یا نه.
منبع:

1399/07/13
21:01:50
5.0 / 5
1414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است