مرگ حشرات حیاتی با امواج گوشیهای هوشمند و وای فای

مرگ حشرات حیاتی با امواج گوشیهای هوشمند و وای فای

با فناوری: خراسان رضوی گوشیهای همراه همه جا هستند. این روزها حدودا همه یك گوشی همراه دارند و خیلی از افراد تمایل دارند كه برای همه چیز از همگام شدن با رویدادهای اجتماعی گرفته تا پرداخت قبض از گوشیهای هوشمند خود استفاده كنند. آنها قسمتی از زندگی ما شده اند كه نمی توانیم بدون آنها زندگی نماییم، اما نتایج تحقیق جدید نشان میدهد كه اشعه تولیدشده از این دستگاه ها ممكنست اثرات مضر به همراه داشته باشد.


به گزارش نیوز، این تحقیق بر روی جمعیت حشرات متمرکز شده است و شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان میدهد امواج گوشی همراه درواقع به حشراتی لطمه می رساند که جهت زندگی روزمره ما حیاتی هستند.
این تحقیق توسط اتحادیه حفاظت از طبیعت و تنوع زیستی در آلمان با مشارکت سایر گروه های علمی انجام شده و یک پروسه تحلیل بیش از ۸۰ مطالعه مستقل در مورد تاثیرات تشعشعات گوشی هم راه است.
آنچه پژوهشگران دریافتند این بود که از ۸۳ مطالعه ای که بررسی کردند، ۷۲ مورد از آنها ارتباط واضحی بین تابش و اثرات منفی بر روی حشرات مانند مگس و زنبور نشان داده است.
نتایج تحقیقات نشان داد، اشعه حاصل از گوشی همراه و وای فای می تواند سلول های زنده را خصوصاً با جذب یون های کلسیم با سرعت بالاتر از حد طبیعی مورد تاثیر قرار دهد.
مطالعات حاکی از آنست که این تغییر و سایر تغییرات می توانند تاثیرات مخربی بر روی حشرات داشته باشند. این امر موجب می شود که آنها از چرخه های معمول خواب وبیداری خود بیرون بروند و حتی در معرض بیماری قرار گیرند. اگر این تاثیرات گسترده باشد، مطمئنا می تواند کاهش جمعیت بعضی از گونه های مهم را به همراه داشته باشد.
یوهانس انسل از اتحادیه حفاظت از طبیعت و تنوع زیستی (NABU) در اطلاعیه ای اعلام نمود: "نتایج این مطالعه نشان میدهد که هنگام تجزیه وتحلیل علل کاهش چشم گیر حشرات باید تمامی موارد را در نظر داشته باشیم. این مساله برای خیلی از ما ناراحت کننده است برای اینکه در عادت های روزمره ما تداخل به وجود می آورد. "
ممکنست مشاهده حشرات در خانه شما آزاردهنده باشد، اما برای زنجیره غذایی بسیار مهم هستند، نیازی به ذکر نیست که وظایف حیاتی آنها گرده افشانی است. خصوصاً در مورد زنبورهای عسل که به سبب آفت کش ها و سایر مواد شیمیایی که امروزه به شکل گسترده استفاده می شوند، مورد لطمه قرار گرفتند. علاوه بر این، پرتوهای ناشی از فناوری بر کاهش سریع و زندگی گیاهان و حیوانات تاثیر دارد.
در این مورد چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ معین نیست تلفن همراه و فناوری ارتباطات بی سیم آن چنان جزئی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما باشد که رهایی از آن سخت باشد. بااین حال، اگر به این مورد توجه نکنیم ممکنست فاجعه ای به بار آید که موجب شود چنین تجملاتی بی مدلول باشد.
منبع:

1399/07/03
12:21:23
5.0 / 5
1386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است