ناسا تأثیر آب و هوای فضایی را بر روی زمین بررسی می كند

ناسا تأثیر آب و هوای فضایی را بر روی زمین بررسی می كند

با فناوری: ناسا با ماموریت هایی نظیر تجزیه و تحلیل جو خورشید و مناطق قطبی دیده نشده آن به دنبال اینست كه تأثیر ˮآب و هوای فضاییˮ را بر روی كره زمین بررسی كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، ناسا مقرر است مطالعات مفهومی مربوط به پنج طرح پیشنهادی ماموریت را با هدف مطالعه ماهیت پویای خورشید و تغییر محیط فضا که بر کره زمین تاثیر می گذارد، سرمایه گذاری کند.
چنین اطلاعاتی به درک چگونگی تأثیر "آب و هوای فضایی" بر ماهواره های حاضر در مدار زمین کمک می نماید چونکه این ماهواره ها ناوبری و ارتباطات را برای ما فراهم می کنند، به حفظ فناوری ها در زمین مانند نیروگاهها کمک و سلامت فضانوردان در سفرهای بین سیاره ای را نیز تضمین می کنند.
این پنج طرح پیشنهادی عبارتند از: "Storm" که نحوه جریان انرژی به داخل و نزدیک فضای زمین را بررسی می کند. "HelioSwarm" که جریان ذرات برآمده از خورشید را در مقیاس های مختلف بررسی می کند. "Muse" که با دقت بی سابقه ای رویدادهای موجود در جو خورشید را رصد می کند. "Arcs" که نحوه دقیق درخشش شفق ها روی زمین را که متاثر از "آب و هوای فضایی" هستند، بررسی می کند و "Solaris" که تصاویری از مناطق قطبی دیده نشده خورشید را مهیا می کند.
این پنج طرح پیشنهادی به سبب دانش ارزشمندی که هر کدام از آنها فراهم می آورد، انتخاب شده و همین طور به این علت که ساخت و راه اندازی این ماموریت ها با فناوری های امروزی امکان پذیر است.
بهای هر یک از این مطالعات ۱.۲۵ میلیون دلار(یک میلیون پوند) است که همزمان شروع خواهند شد و به مدت ۹ ماه ادامه خواهند داشت. در آخر این زمان، ناسا این مطالعات را ارزیابی و سپس دو طرح را جهت راه اندازی و پرتاب انتخاب می کند.
منبع:

1399/06/14
08:25:42
5.0 / 5
2064
تگهای خبر: سیاره , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است