ویروس موجود در خون می تواند كووید-۱۹ حاد را پیش بینی نماید

ویروس موجود در خون می تواند كووید-۱۹ حاد را پیش بینی نماید

با فناوری: انجام یك آزمایش خون هنگام پذیرش در بیمارستان بمنظور نشان دادن حضور یا عدم حضور كروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 می تواند به پزشكان در شناسایی بیماران در معرض خطر بالای مبتلاشدن به كووید-19 كمك نماید.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، بگفته پژوهشگران "موسسه کارولینسکا" بیماران پذیرش شده بدون ویروس در خون شان شانس بهبودی بالایی دارند.
در این مطالعه پژوهشگران طی سه روز نمونه های خون بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را گرفتند و بررسی کردند. بیمارانی که سطح قابل اندازه گیری ویروس کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ را در خون خود داشتند، هفت برابر بیشتر در معرض علایم بحرانی و هشت برابر بیشتر از دیگر بیماران در معرض مرگ ظرف ۲۸ روز بودند.
"کارل هاگمن"(Karl Hagman) نویسنده ارشد این مطالعه اظهار داشت: این آزمایش در دسترس به ما امکان می دهد بیماران در معرض خطر زیاد یا کم کووید-۱۹ را شناسایی نماییم که این مساله به ما کمک می نماید درمان و نظارت بهتری بر این بیماران داشته باشیم.
طی این مطالعه پژوهشگران وجود آر. ان. ای ویروسی در خون را با بهره گیری از یک روش استاندارد به نام واکنش زنجیره ای پلیمراز در نمونه های گرفته شده از مجموع ۱۶۷ بیمار تجزیه و تحلیل کردند. ۶۱ بیمار دارای سطح قابل توجه ویروس در خون بودند و ۱۵ نفر از این ۶۱ فرد نیز(۲۵ درصد) در ۲۸ روز بعد از نمونه گیری خون فوت کردند. وجود ویروس در خون با افزایش سن افزایش می یابد و در بیماران بالای ۶۰ سال بسیار بیشتر است.
منبع:

1399/06/15
23:39:52
5.0 / 5
1905
تگهای خبر: آزمایش , استاندارد , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است