عكس روز آژانس فضایی اروپا؛

آهنگ یك دنباله دار را بشنوید بعلاوه فیلم

آهنگ یك دنباله دار را بشنوید بعلاوه فیلم

آیا تابحال آهنگی كه یك دنباله دار به وجود می آورد را شنیده اید؟ اگر پاسختان خیر است، می توانید ویدئوی جدیدی را كه بتازگی آژانس فضایی اروپا در حساب كاربری خود در اینستاگرام منتشر نموده، مشاهده كنید.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، آژانس فضایی اروپا بتازگی ویدیوئی از صدای آهنگی که توسط دنباله دار چوریوموف-گراسیمنکو یا ۶۷ پی/چوریوموف-گراسیمنکو(۶۷P) به وجود آمده را منتشر نموده است.
بنظر می رسد دنباله دار ۶۷ پی در حال اجرای یک آهنگ در حالت نوسان در میدان مغناطیسی در محیط دنباله دار خود است. صدای این آهنگ ۴۰-۵۰ میلی متر هرتز است که این در بازه بسیار پایین تری از بازه شنوایی انسان که معمولاً بین ۲۰ هرتز و ۲۰ کیلوهرتز قرار دارد، است. برای ساختن موسیقی که برای انسان بطور واضح قابل شنیدن باشد فرکانس ها با یک روش، در حدود ۱۰ هزار واحد افزایش یافته است.⠀⠀⠀
این آهنگ برای نخستین بار بطور واضح در ماه آگوست سال ۲۰۱۴ و هنگامی که فضاپیمای "روزتا" در فاصله ۱۰۰ کیلومتری این دنباله دار قرار داشت، توسط آزمایش مغناطیس سنج شنیده شد.
دانشمندان فکر می کنند که تولید این آهنگ می تواند به سبب فعالیت دنباله دار مذکور باشد و دنباله دار آهنگ را هنگامی که ذرات خنثی را در فضا آزاد می کند(جایی که آنها به سبب فرآیندی به نام یونش بار الکتریکی می گیرند) تولید می کند، اما مکانیسم دقیق فیزیکی پشت ایجاد این نوسانات همچنان یک راز باقی مانده است.⠀
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/06/07
13:09:57
5.0 / 5
2201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است