حفاری یخ های ماه می تواند به محیط آن لطمه برساند

حفاری یخ های ماه می تواند به محیط آن لطمه برساند

با فناوری: حفاری هایی كه برای اكتشافات علمی روی یخ های ماه انجام می شوند، می توانند به محیط آن لطمه برسانند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، همان گونه که ناسا و آژانس های فضایی دیگر به سمت هدف خود برای سکونت روی ماه پیش می روند، سوالاتی در مورد نحوه زنده ماندن دانشمندان و ساکنان هنگام رسیدن به آنجا مطرح می شود.
کارشناسان، این ایده را مطرح کرده اند که شاید بتوان یخ های روی قطب های ماه را برای تامین آب شرب برداشت کرد اما استدلال ناسا این است که ایده برداشت یخ های قطبی می تواند از نظر علمی خطرناک باشد برای اینکه برداشت بعضی از این یخ ها، خطر آلودگی بقیه آنها را به همراه دارد.
ناسا در ماه گذشته، دستورالعمل های جدیدی را منتشر نمود که برای محافظت از همه مکان هایی که طی ماموریت های سرنشین دار یا رباتیک جستجو می شوند، طراحی شده اند. بر طبق این دستورالعمل ها، مناطق یخی قطبی از نظر علمی دارای ارزش فوق العاده ای هستند و باید از آنها محافظت گردد.
این دستورالعمل ها تنها در مورد ناسا اعمال می شوند؛ در نتیجه شاید دیگر آژانس های فضایی یا شرکت های خصوصی مانند اسپیس ایکس هنوز هم بتوانند به حفاری روی یخ های ماه ادامه دهند اما انجام چنین کارهایی می تواند فرصت های مهمی را برای پرده برداری از گذشته اسرارآمیز ماه و کشف نشانه های زندگی از بین ببرد.
"پاول لوسی"(Paul Lucey)، دانشمند "دانشگاه هاوایی در مانوا"(.U.H) اظهار داشت: بعضی از قسمت های ماه به خصوص جو و سردترین قسمت های قطبهای ماه، بسیار شکننده هستند. فعالیت گسترده انسانی ممکنست این محیط ها را پیوسته تغییر دهد و منجر به از بین رفتن اطلاعات علمی که می توانند عرضه کنند، شود.
منبع:

1399/06/01
13:57:38
5.0 / 5
2083
تگهای خبر: دانشگاه , ربات , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است