تولید باتری سبك از الیاف دورریز كولار

تولید باتری سبك از الیاف دورریز كولار

با فناوری: یكی از مهم ترین چالش ها برای تولید ربات، سنگین بودن و ظرفیت پایین شارژ باتری های آنهاست. اما پژوهشگران دانشگاه میشیگان از الیاف دورریز كولار برای حل این مشكل بهره برده اند.به گزارش با فناوری به نقل از انگجت، وزن زیاد باتری های سنتی هم تحرک ربات ها را مختل می کند و هم هزینه اضافی به سازندگان این محصول تحمیل می کند. یک روش ابتکاری برای حل این مشکل استفاده از دورریز الیافی به نام کولار است. این نوع الیاف از ماده ای به نام پا را آرامید تولید می شود. این ماده قوی و سبک برای تولید تایر دوچرخه، بادبان قایق ها و پوشش های محافظ بدن به کار گرفته می شود و مقداری از آنکه وزنی یکسان با فولاد داشته باشد تا ۵ برابر این ماده استواری دارد.
باتری که با بهره گیری از کولار تولید می شود تا بدان حد مستحکم و در عین حال سبک است که از آن می توان بعنوان نوعی پوشش محافظ برای پوشاندن بدنه ربات و جلوگیری از لطمه دیدن آن استفاده نمود. معمولاً ۲۰ درصد از بدنه هر ربات به باتری اختصاص می یابد و این اختراع جدید این ظرفیت را برای افزودن امکانات و قابلیت های بیشتری به ربات ها آزاد می کند.
چگالی بیشتر این باتری موجب می شود تا ظرفیت آن برای ذخیره سازی انرژی سه برابر باتری های لیتیومی باشد. ظرفیت این باتری در مقابسه با باتری های سنتی که در آنها از فلز روی استفاده شده نیز تا ۷۲ برابر بیشتر است. انتظار می رود مدلهای تجاری این باتری ظرف ۳ تا ۵ سال آینده با قیمتی مناسب روانه بازار شوند.


منبع:

1399/05/31
21:16:46
5.0 / 5
2135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است