وزیر ارتباطات:

عزای محرم باید در همه پلت فرم های پیام رسان اقامه شود

عزای محرم باید در همه پلت فرم های پیام رسان اقامه شود

وزیر ارتباطات اظهار داشت: عزای محرم باید در همه پلت فرم های پیام رسان كه مورد استفاده همه مردم دنیا است اقامه شود و اپلیكیشن های داخلی هم باید بعنوان سیستم پایه حاضر باشند.به گزارش با فناوری به نقل از وزارت ارتباطات، نرم افزار «هیات آنلاین» که بستر پخش زنده برنامه های مذهبی را برای مخاطبان فراهم می آورد با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و حجت الاسلام والمسلمین مصطفی جلالی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی گردید.
با توجه به شیوع بیماری کرونا زمینه برگزاری مراسم عزاداری در این بستر به صورت مجازی فراهم گشته است.
در این مراسم محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه محرم توفیق بزرگی برای ما به حساب می آید، اظهار داشت: محرم سال جاری با شیوع بیماری کرونا همزمان شده و این بیماری سبب شده است تا تعدادی از هموطنانمان را از دست دهیم؛ ازاین رو از نظر شرعی و قانونی امکان تجمع برای اقامه عزا وجود ندارد اما از طرفی عزای امام حسین (ع) تعطیل بردار نیست.
وی اظهار داشت: وقتی که امکان فیزیکی برای عزاداری وجود ندارد ازاین رو باید از امکانات دیگر بهره ببریم و امروز فضای مجازی فرصت بی نظیری است که به فرموده رهبر معظم انقلاب می توان از آن برای رساندن کلام حق به دنیا بهره برد.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه حماسه امام حسین (ع) یکی از حقیقت های بارز دنیا است که ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم را نشان می دهد، اضافه کرد: سال جاری کاری می نماییم که صدای محرم بلندتر از سال های قبل باشد.
وزیر ارتباطات با اشاره به سفارش علمای بزرگ، مراجع تقلید و مقام معظم رهبری در استفاده از فضای مجازی خاطرنشان کرد: بر مبنای تصمیم نظام اسلامی در برگزاری برنامه های محرم سال جاری از فضای مجازی استفاده می شود و این مورد بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است و ما هم در کنار آنها تلاش می نماییم تا فضای مجازی یک خیمه بزرگ برای عزاداری امام حسین باشد.
به گفته وی، مجموعه «هیات آنلاین» هیات های مختلفی را برای برگزاری مجازی عزاداری آموزش داده و بخش نرم افزاری و سخت افزاری کار را بر عهده گرفته که کار بزرگی است. در این حوزه هم یک هزار هیات در این نرم افزار از سراسر کشور ثبت شده اند. در همین حال سال جاری از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی برای برگزاری مراسم عزاداری استفاده می شود اما باید سایر اپلیکیشن ها هم حاضر باشند تا از هر فضایی برای ترویج صحبت ها و برنامه های مذهبی استفاده گردد.
آذری جهرمی تصریح کرد: عزای محرم باید در همه پلت فرم های پیام رسان که مورد استفاده همه مردم دنیا است اقامه شود؛ اپلیکیشن های داخلی باید بعنوان سیستم پایه هم حاضر باشند. در هر جایی که مردم حضور دارند مانند توییتر، اینستاگرام و… عزای امام حسین (ع) اقامه شود.

1399/05/31
20:12:50
5.0 / 5
2122
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است