تسلا نخستین پروژه ذخیره سازی انرژی خورشیدی قطر را اجرا می كند

تسلا نخستین پروژه ذخیره سازی انرژی خورشیدی قطر را اجرا می كند

با فناوری: قطر سرشار از نفت و گاز طبیعی است، اما از سال 2017 تصمیم گرفته است از اتكا به منابع طبیعی خود بكاهد و آغاز به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر كرده است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از الکترک، قطر تصمیم به کاهش وابستگی خود به انرژی های فسیلی و بهره گیری از انرژی خورشیدی کرده است و الان شرکت تسلا باتری های معروف به "Powerpack" خودرا در نخستین پروژه ذخیره سازی انرژی خورشیدی این کشور مستقر کرده است.
شرکت برق و آب عمومی قطر(KAHRAMAA) این پروژه را یک پروژه آزمایشی برای ذخیره انرژی الکتریکی با بهره گیری از باتری ها توصیف کرد و نوشت: شرکت برق و آب عمومی قطر نخستین پروژه آزمایشی را برای ذخیره انرژی الکتریکی با بهره گیری از باتری ها در کشور قطر با همکاری گروه "العطیه" و "شرکت تسلا" آغاز نموده است.
قطر از باتری های شرکت تسلا موسوم "Powerpacks" برای ایجاد ظرفیت یک مگاوات یا چهار مگاوات ساعتی استفاده می نماید.
شرکت برق قطر می گوید که از باتری های تسلا برای مدیریت تقاضا در ساعات اوج مصرف استفاده می نماید و این پروژه پیشگام، که برای قطر در نوع خود نخستین است، برای ذخیره انرژی با بهره گیری از باتری ها و با هدف تامین ظرفیت تولید در زمان های اوج مصرف و افزایش راندمان انرژی و تقویت پایداری شبکه مورد بهره برداری قرار می گیرد.
این شرکت همین طور گفته است که اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد، از این باتری ها در پروژه های بزرگتر استفاده خواهدنمود و می گوید: استفاده از سیستم های ذخیره انرژی در شبکه های برق (باتری ها) یکی از سیستم های جهانی برای افزایش راندمان انرژی و تقویت پایداری شمرده می شود. اهمیت موفقیت این پروژه آزمایشی در تحقق چشم اندازها و راه های جدید برای مشارکت در پروژه های بزرگتر در آینده با اتصال آنها به برخی ایستگاه های پر بار در شبکه برق و ادغام آنها با پروژه های راهبردی شرکت برق برای انرژی های تجدید پذیر است.
قطر اخیرا یک پروژه خورشیدی ۸۰۰ مگاواتی بزرگ را کلید زده است که استفاده از انرژی خورشیدی را با سرعت بیشتری ممکن می کند.
تسلا همین طور با بهره گیری از باتری های جدید خود موسوم به "Megapack" قادر به اجرای حجم قابل توجهی از پروژه های بزرگ ذخیره انرژی است.
این پروژه در قطر حالا یک استقرار جدید از باتری های "Powerpack" تسلا است که برای پروژه های تجاری کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد.
منبع:

1399/05/29
13:30:49
5.0 / 5
1981
تگهای خبر: آزمایش , باتری , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است