معاون جهادكشاورزی خبر داد:

شهرك استارت آپی حوزه كشاورزی راه اندازی می شود

شهرك استارت آپی حوزه كشاورزی راه اندازی می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادكشاورزی با تاكید بر لزوم ایجاد نوآفرینی در بخش كشاورزی اظهار داشت: شهرك استارت آپی حوزه كشاورزی با هدف ایجاد نوآفرینی راه اندازی می شود.به گزارش با فناوری به نقل از مهر، سید علی مختاری مدیر پروژه کسب وکارهای نوپای وزارت جهاد کشاورزی امروز در رویداد جذب سرمایه در حوزه کشاورزی که به صورت انلاین در محل صندوق نواوری و شکوفایی برگزار شد، عنوان کرد: کشاورزی در دنیا، آخرین بخش اکوسیستم نوآفرینی شمرده می شود اما در وزارت جهاد کشاورزی دوسالی است که پروژه راه اندازی کسب و کارهای نوپا آغاز به کار کرده و مستقیما زیر نظر وزیر فعالیت می نمایند.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه این وزارتخانه توجه ویژه ای به حوزه نوآفرینی بخش کشاورزی داشته است، بیان کرد: در برنامه های جدید وزیر جهادکشاورزی تحول گسترده ای در اکوسیستم نواوری کشاورزی پیش بینی شده به طوریکه راه اندازی شهرک استارت اپ های کشاورزی در کشور یکی از این برنامه ریزی هاست.
وی اظهار نمود: مسئله ما در گسترش فناوری کشاورزی، وجود سرمایه گذار است؛ سرمایه گذاری که پول هوشمند داشته باشد و بداند که چه کاری می تواند انجام دهد.
وی با اشاره به یکی دیگر از کارهای جهادکشاورزی در زمینه نوآفرینی در این عرصه اشاره کرد: هم اکنون مرکز نوآوری کشاورزی را با سرمایه گذاری خصوصی در کرج ایجاد کردیم که توسط یک شرکت ایرانی -المانی راه اندازی شده؛ این بدان معناست که بودجه هایی که قرار بود در اروپا خرج شود در کشور صرف توسعه نوآوری کشاورزی می شود.
مختاری با تاکید بر اینکه برای اجرای این برنامه ها کمتر نیاز به مکاتبه وجود دارد و به صورت خودکار انجام می شوند، عنوان کرد: این نشان دهنده بلوغ اکوسیستم نوآوری است و در شبکه سازی خودش به موفقیت نزدیک می شود؛ در این شبکه طوری ورود پیدا کردیم که حالا یک بازیگر موثر هستیم.
وی اضافه کرد: برنامه های ما در حوزه توسعه کسب و کارهای نو و توسعه نوآفرینی در وزارت کشاورزی محورهایی دارد که فرهنگ سازی، توانمند سازی، تسهیل گری و نهادسازی ۴ محور اساسی این برنامه هاست.
وی درباب فرهنگ سازی اظهار داشت: تابحال ۲۲۰۰ نفر- ساعت آموزش برای مدیران در حوزه نوافرینی کشاورزی داشتیم که این مربوط به بخش فرهنگسازی در وزارت جهادکشاورزی می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی با اشاره به توانمندسازی اظهار داشت: ما در جهاد کشاورزی برنامه هایی برای توانمندسازی برای جوانان روستایی، بهره برداران و کشاورزان آینده داریم که همیشه مورد پیگیری قرار می گیرند.
مختاری درباب تسهیل گری اظهار داشت: تبدیل فضاهای مازاد در جهاد کشاورزی به فضاهای نوآوری از دیگر اقدامات ما به شمار می رود؛ تابحال در استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرج این اتفاق افتاده و نتایج خوبی هم از آن گرفتیم.
به گفته وی، در بحث نهادسازی، ایجاد انجمن صنفی استارت اپی در بخش کشاورزی را داشتیم که در آخر مرداد افتتاح می شود؛ این انجمن وظیفه پایش اکوسیستم نواوری در حوزه جهاد را بر عهده دارد.

1399/05/20
13:59:04
5.0 / 5
1954
تگهای خبر: آموزش , بازی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است