معاون وزیر ارتباطات :

افزایش ترافیك شبكه ملی اطلاعات با نسل پنجم ارتباطات

افزایش ترافیك شبكه ملی اطلاعات با نسل پنجم ارتباطات

به گزارش با فناوری معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه توسعه نسل ۵ ارتباطات (۵G) مطابق با اهداف شبكه ملی اطلاعات است، اظهار داشت: این فناوری می تواند به افزایش ترافیك شبكه ملی و شكل گیری زیست بوم نوآورانه بیانجامد.ستار هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند اجرای فاز آزمایشی فناوری نسل پنجم ارتباطات سیار (۵G) در کشور تصریح کرد: بیشتر از ۲ سال جهت راه اندازی ۵G در ایران برنامه ریزی شده و آمادگی زیرساختی، رگولاتوری و کاربست های این تکنولوژی در چارچوب نقشه راه، طی شده است.
وی تصریح کرد: فناوری ۵G مطابق با اهداف بالادستی نظام همچون مصوبه شورایعالی فضای مجازی مربوط به تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، در حال توسعه است.
معاون نوآوری وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه یکی از مولفه های اصلی فناوری ۵G تمرکز ویژه بر مصادیق نرم افزاری و طراحی و معماری بر پایه نرم افزار است، افزود: با عنایت به اهداف شبکه ملی اطلاعات، با حضور ذینفعان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، از این مولفه ها می توانیم در جهت بومی سازی استفاده نماییم.
هاشمی با تاکید بر اینکه جهت راه اندازی نسل پنجم ارتباطات (۵G) تنها به زیرساخت ارتباطی این تکنولوژی توجه نشده است، اضافه کرد: ۵G یک زیست بوم اقتصادی می باشد که می تواند به شکوفایی اقتصاد دیجیتال هم کمک نماید.
وی با اشاره به جلسات گوناگونی که با ذینفعان این حوزه همچون بخش خصوصی توسعه دهنده خدمات نرم افزاری و اپلیکیشن، سازمان نظام صنفی کامپیوتری و سندیکای صنعت مخابرات انجام شد، اظهار داشت: در پروژه ۵G نگاه توسعه خدمات و استفاده از ظرفیت های بومی کشور برای توسعه تجهیزات وجود دارد. در همین حال از ظرفیت تحقیقاتی، اجرایی و فکری و مشورتی دانشگاه ها هم در این پروژه بهره برده ایم.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ۵G امکان عرضه خیلی از خدمات را که تابحال میسر نبوده است، فراهم می آورد، تصریح کرد: همچون این خدمات می توان به جراحی از راه دور در حوزه پزشکی اشاره نمود. به این مفهوم که اجرای کامل شبکه ۵G در کل کشور این امکان را برای توسعه عادلانه خدمات پزشکی در کشور فراهم می آورد.
وی اظهار داشت: از طرفی تکنولوژی ۵G در صنایع مختلف، افزایش بهره وری و خلق ثروت را به همراه خواهد داشت؛ برای مثال در حوزه کشاورزی می تواند به مدیریت منابع آب و تحقق کشاورزی هوشمند، بیانجامد. در همین حال در حوزه خودرو های خودران با عنایت به سیر تحولات هوش مصنوعی، نیازمند ۵G هستیم.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات با اشاره به کارکردهای فناوری ۵G نسبت به نسل های قبل ارتباطات سیار، اظهار داشت: کاهش قابل توجه تاخیر در دریافت داده، افزایش سرعت و قابلیت اطمینان در شبکه، همچون کارکردهای این فناوری است که می تواند نویدبخش شکل گیری زیست بوم نوآورانه با خلق کاربردهای جدید در کشور باشد؛ این فناوری همینطور می تواند ترافیک شبکه ملی اطلاعات را افزایش داده و سبب ایجاد اشتغال در حوزه تخصصی ICT شود.

1399/05/06
15:14:50
5.0 / 5
2441
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است