آتشفشان های سیاره زهره هنوز فعال می باشند

آتشفشان های سیاره زهره هنوز فعال می باشند

طبق یك مطالعه جدید سیاره زهره هنوز هم یك سیاره فعال است چون كه بر مبنای شواهد جدید ۳۷ ساختار آتشفشانی فعال روی سیاره زهره وجود دارد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، طی این مطالعه دانشمندان از مدلهای عددی فعالیت حرارتی مکانیکی زیر سطح سیاره زهره برای ایجاد شبیه سازی های سه بعدی با وضوح بالا سازند کرونا/ تاج (corona formation) استفاده کردند. شبیه سازی های آنها نمای با جزئیات تری از سیاره زهره نسبت به گذشته عرضه داد.
یافته های این مطالعه حاکی از خصوصیت هایی است که فقط به تازگی در تاج های فعال مشاهده شده است. دانشمندان طی این مطالعه این خصوصیت ها را با خصوصیت های مشاهده شده در گذشته سطح زهره مطابقت دادند و نشان دادند که بعضی از تغییرات در کرونا در سرتاسر سیاره رخ داده که مبین مراحل مختلف توسعه زمین شناسی است. آنها دریافتند که تاج در زهره هنوز در حال تکامل است. این بدان مفهوم است که فضای داخلی این سیاره همیشه در حال تغییر است.
"لورنت مونتسی"(Laurent Montési) استاد زمین شناسی دانشگاه مریلند در کالج پارک اظهار داشت: این اولین باری است که می توانیم به ساختارهای خاص اشاره نماییم و بگوییم این یک آتشفشان باستانی نیست بلکه یک آتشفشانی است که امروزه فعال گشته است.
این مطالعه نمای کلی از سیاره زهره و اینکه فضای داخلی آن همچنان در حال تغیر است و آتشفشان های فعال در آن وجود دارند را نشان داده است.
وی در پایان اظهار داشت: ما می توانیم بگوییم که حداقل ۳۷ تاج در سیاره زهره اخیراً بسیار فعال بوده اند. تاج های فعال سیاره زهره در تعداد انگشت شماری از مکان ها هستند که این نشان داده است کدام نواحی این سیاره فعال تر هستند و سرنخ هایی را درباره عملکرد فضای داخلی این سیاره فراهم می آورد. این نتایج امکان دارد به شناسایی مناطق مورد نظر که ابزارهای زمین شناسی باید در مأموریت های آینده زهره مانند مأموریت "EnVision " اروپا در سال ۲۰۳۲ در آنجا مستقر شوند، کمک نماید.

منبع:

1399/05/02
16:46:15
5.0 / 5
2404
تگهای خبر: دانشگاه , سیاره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است