آغاز آزمایش خودروی خودران اتوایكس در كالیفرنیا

آغاز آزمایش خودروی خودران اتوایكس در كالیفرنیا

با فناوری: شركت ˮاتوایكسˮ موفق شده تا مجوز فعالیت خودروی خودران را برای آزمایش در جاده های كالیفرنیا دریافت كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، یکی از استارتاپ های وابسته به شرکت "علی بابا"(Alibaba) که "اتوایکس"(AutoX) نام دارد، موفق شده تا مجوز آزمایش خودروی خودران خودرا در ایالت کالیفرنیا و در یک ناحیه محدود از شهر سن خوزه این ایالت دریافت کند؛ بدین ترتیب، اتوایکس اجازه خواهد داشت تا خودروی خودران خودرا بدون حضور راننده انسان آزمایش کند.
اتوایکس، سومین شرکتی است که اجازه آزمایش یک خودروی بدون سرنشین را دریافت می کند. قبل از این، شرکت های "ویمو"(Waymo) و "نورو"(Nuro) نیز مجوز آزمایش حودروهای خودران خودرا دریافت کرده بودند.
بگفته "اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا"(California DMV)، اتوایکس بر خلاف دو شرکت دیگر، تنها به استفاده از یک خودرو محدود شده و اجازه دارد آنرا فقط در یک قسمت مشخص شده از شهر سن خوزه آزمایش کند. وسیله نقلیه این استارتاپ، برای حرکت در آب و هوای نسبتا خوب و بارندگی سبک و همین طور سرعت محدود مورد تایید قرار گرفته است. سرعت خودروی اتوایکس نباید بیش از ۴۵ مایل بر ساعت باشد.
اتوایکس از سال ۲۰۱۷ تاکنون، اجازه آزمایش خودرو های خودران خودرا با حضور یک راننده داشته است. ۶۲ شرکت دیگر نیز هم اکنون اجازه دارند تا خودرو های خودران خودرا با حضور یک راننده مطمئن، در کالیفرنیا آزمایش نمایند.
شرکت ها برای دریافت مجوز رانندگی بدون سرنشین، باید ثابت کنند که وسیله نقلیه آنها قابلیت رانندگی بدون حضور راننده را دارد و استانداردهای مربوط به ایمنی وسایل نقلیه را رعایت می کند.
بااینکه روبوتاکسی های اتوایکس هم اکنون در چین فعالیت می نمایند اما این مجوز، به اتوایکس امکان خواهد داد تا کارهای خودرا در آمریکا نیز تقویت کند.
منبع:

1399/04/30
14:27:40
5.0 / 5
2388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است