چین این دفعه میگوی وارداتی را آلوده به كرونا اعلام نمود

چین این دفعه میگوی وارداتی را آلوده به كرونا اعلام نمود

به گزارش با فناوری چین برخلاف اعتقاد متخصصان كه می گویند مواد غذایی وارداتی خطر انتقال كمی دارند، اعلام نمود آزمایش ها حاكی از این بوده است كه یك ماده غذایی وارداتی آلوده به كروناویروس جدید است كه نگرانی ها در مورد انتقال این ویروس از راه مواد غذایی و محصولات غذایی منجمد را زیاد می كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از فرچون، چین می گوید آزمایش نمونه هایی از میگوهای وارداتی نشان داده که آلوده به کروناویروس جدید هستند و مجدداً سؤالاتی را در مورد اینکه آیا این عامل بیماری زا می تواند از راه مواد غذایی یا محصولات منجمد پخش شود، مطرح می کند.
اداره کل گمرکات چین اظهار داشت: این ویروس چه در داخل و چه در خارج از بسته بندی میگو مشاهده شد. این نمونه ها از سه کارخانه در اکوادور آمده بود و از این پس واردات از این کارخانه ها متوقف می شود.
"بی ککسین" مدیر دفتر واردات و ایمنی صادرات مواد غذایی در بخش گمرکات چین اظهار داشت: نتیجه مثبت آزمایش ها به این مفهوم نیست که این ویروس مسری هستند، بلکه منعکس کننده نقاط ضعف در مقررات ایمنی مواد غذایی شرکت ها است و اداره گمرک از این پس کنترل بیشتری روی زنجیره غذاهای منجمد وارداتی اعمال می کند.
چین ماه گذشته هم ماهی سالمون وارداتی را بعنوان مقصر احتمالی شیوع مجدد کووید-۱۹ در پکن معرفی کرده بود و دستور برچیده شدن این ماهی را از قفسه سوپر مارکت ها صادر کرد.
چین همینطور آزمایش های گسترده ای را روی غذاهای سرد وارداتی در بنادر خود انجام داد و محموله های گوشتی کارخانجات خارج از این کشور را که گزارش شده کارگران آنها آلوده شده اند، تحریم کرد.
با این حال، مقامات چینی با کارشناسان جهانی موافق هستند که واردات مواد غذایی از لحاظ انتقال ویروس خطر کمی را به همراه دارد که این مساله منجر به سردرگمی شده است که چرا چین همچنان به آزمایش و تحریم محموله های وارداتی ادامه می دهد.
"بی" اظهار داشت: این آزمایشات یک اقدام مهم برای پیشگیری از انتقال ویروس از کانال های زنجیره غذایی سرد وارداتی است. این یک اقدام ضروری برای محافظت از سلامت مردم است و تجارت عادی بین المللی را مختل نمی کند.
به گفته وی، کارکنان بعضی از کشورها حتی بعد از آلوده شدن به ویروس باز هم به کار خود ادامه می دهند که این، خطر آلودگی مواد غذایی را زیاد می کند و از آنجایی که در بعضی از مراکز خارج از چین، موج های اپیدمی وجود دارد، چین واردات گوشت را از ۲۳ کارخانه واقع در برزیل، ایالات متحده، بریتانیا و آلمان متوقف کرده است.
مقامات گمرک چین همینطور تعداد ۲۲۷ هزار و ۹۳۴ نمونه را آزمایش کرده اند که بقیه نمونه ها منفی بوده اند.
میگوهایی که آزمایش آنها مثبت شده است در بنادر دالیان و شیامن تخلیه شده بود که بعد از مثبت شدن نتیجه آزمایش، همه آنها معدوم شدند.

منبع:

1399/04/22
14:51:23
5.0 / 5
2786
تگهای خبر: آزمایش , شركت , متخصص , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است