هوش مصنوعی استعدادیاب فوتبال شد

هوش مصنوعی استعدادیاب فوتبال شد

به گزارش با فناوری یك الگوریتم جدید هوش مصنوعی با آنالیز عملكرد بازیكنان فوتبال در زمین بازی می تواند بگوید كه چه كسی استعداد این كار را دارد و در آینده احیانا فوتبالیست خوبی خواهد شد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، دانشمندان علوم کامپیوتر در دانشگاه لافبورو(Loughborough) الگوریتم های هوش مصنوعی جدیدی مهندسی کرده اند که می تواند توانایی های بازیکنان فوتبال را در زمین بازی تجزیه و تحلیل کند.
دکتر "بایهوا لی" سرپرست این پروژه می گوید: این فناوری نوین می تواند ورزش فوتبال را با شناسایی صحیح استعدادهای مناسب متحول کند.
هم اکنون، تجزیه و تحلیل عملکرد بازیکنان فوتبال، فرآیندی طولانی و پر زحمت است که یک شخص با استفاده از ابزار کامپیوتری چندین کلیپ ضبط شده از عملکرد یک بازیکن را تماشا می کند. این روند، وقت گیر است و می تواند دارای نقص و اشتباه باشد، چونکه به قضاوت انسان متکی است که غالبا تحت تاثیر تعصب است.
باآنکه امروزه برخی فناوری های خودکار به وجود آمده اند، اما آنها فقط قادر به پیگیری عملکرد بازیکنان در زمین بازی هنگام انجام مسابقه هستند. برای حل این مشکل، "لی" و تیمش یک سیستم ترکیبی بوجود آورده اند که در آن می توان ورود داده های انسانی را با روش های خودکار مبتنی بر دوربین تکمیل کرد.
این تیم از آخرین پیشرفت های دید کامپیوتری، یادگیری عمیق و هوش مصنوعی برای دستیابی به سه نتیجه بهره برده است:
1. تشخیص حالت بدن و اندام برای شناسایی اقدامات
2. رهگیری بازیکنان برای به دست آوردن داده های عملکردی فردی
3. استفاده از دو دوربین عادی و کم هزینه مانند دوربین GoPros که هر کدام یک نیمه از زمین فوتبال را تصویربرداری می کنند.


"لی" اعتقاد دارد که سیستم جدید وی در به دست آوردن داده های مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل دقیق عملکرد بازیکنان و شناسایی استعدادها کمک خواهد نمود. همینطور امکان سازگاری با فناوری که در سایر ورزش ها استفاده می شود هم وجود دارد.
وی اظهار داشت: داده های عملکرد و آنالیز مسابقات در فوتبال یک بخش اساسی از این ورزش است و می تواند تاثیر بسزایی در عملکرد بازیکن و تیم داشته باشد.
لی اضافه کرد: این فناوری که اخیرا توسعه یافته تفسیر عینی بسیار بیشتری از بازی را امکانپذیر می کند، چونکه مهارت بازیکنان و همکاریهای آنها را در تیم برجسته می کند.
وی نتیجه گیری کرد: این نوآوری تاثیر مثبتی بر صنعت فوتبال و پیشرفت بیشتر فناوری ورزشی خواهد داشت و در عین حال برای بازیکنان، مربیان و استعدایاب هایی که از این داده ها استفاده می نمایند، ارزش بالایی دارد.
منبع:

1399/04/01
23:57:26
5.0 / 5
2677
تگهای خبر: بازی , دانشگاه , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است