پژوهشگران دانشگاه سایمون فریزر دریافتند

ارتباط افسردگی با افزایش ریسك مبتلاشدن به بیماری های قلبی عروقی

ارتباط افسردگی با افزایش ریسك مبتلاشدن به بیماری های قلبی عروقی

پژوهشگران ˮدانشگاه سایمون فریزرˮ (SFU) كانادا در مطالعه اخیرشان ارتباط میان افسردگی و افزایش ریسك مبتلاشدن به بیماری قلبی عروقی را دریافتند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا وبه نقل از مدیکال اکسپرس، یک مطالعه جدید که توسط پروفسور علوم بهداشت "اسکات لر" (Scott Lear) دانشگاه سایمون فریزر انجام شده نشان داده شواهد زیادی میان ارتباط بین علایم افسردگی و افزایش ریسک بیماری قلبی و مرگ زودرس وجود دارد.
طی این مطالعه پژوهشگران با بررسی ۱۴۵ هزار و ۸۶۲ فرد میانسال ۲۱ کشور، دریافته اند خطر مبتلاشدن به بیماری قلبی و مرگ زودرس در افرادی که چهار یا بیشتر از چهار علامت افسردگی را دارند ۲۰ درصد بیش از دیگر افراد است. خطر مبتلاشدن به بیماری های قلبی و مرگ زودرس در مناطق شهری دو برابر بیشتر است.
پروفسور لر اظهار داشت: نتایج نشان میدهد با وجود همه گیری بیماری کووید-۱۹ در جهان ممکنست افراد بیشتری گرفتار مشکلاتی همانند افسردگی شوند و پیش بینی می شود تعداد این افراد افزایش نیز بیابد.
نتایج حاکی از آنست که علایم افسردگی نیز باید همانند شاخصهای خطرناک دیگر مانند استعمال سیگار، فشار خون بالا و کلسترول بالا در افزایش ریسک مبتلاشدن به بیماری قلبی و مرگ زودرس مورد توجه قرار گیرند.
نتایج این مطالعه که در مجله" JAMA Psychiatry "منتشر شده، نشان میدهد افراد باید آگاهی بیشتری از خطراتی که افسردگی می تواند به جسم آنها وارد کند داشته باشند. پژوهشگران اعلام کردند یک رویکرد جامع برای مقابله با بیماری های غیر واگیر و اختلالات روانی برای دستیابی به اهداف توسعه پایا سازمان ملل لازم است و این امر باید به یک اولویت جهانی تبدیل گردد.
بیماری های غیر واگیر به شکلی از بیماری ها گفته می شود که به صورت مستقیم از یک فرد به فرد دیگر قابل انتقال نیست.
بعضی از بیماری های غیر واگیر شامل پارکینسون، بیماری های خودایمنی، سکته، بیشتر بیماری های قلبی، بیشتر سرطان ها، دیابت، بیماری های مزمن کلیوی، آب مروارید و پوکی استخوان است.
این بیماری های غیرواگیر که اکثراً غیر عفونی هستند، عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان به شمار می روند.1399/03/29
22:02:09
5.0 / 5
2402
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است