سالانه ۴ هزار طرح پژوهشی به صندوق پشتیبانی از پژوهشگران ارسال می شود

سالانه ۴ هزار طرح پژوهشی به صندوق پشتیبانی از پژوهشگران ارسال می شود

با فناوری: صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوری اعلام نمود سالانه حدود 4 هزار طرح پژوهشی به این مركز ارسال می شود.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی گسترش کارهای فناورانه را بعنوان یکی از راهبردهای خود همیشه در نظر داشته است. دراین زمینه صندوق با تشکیل ۱۷ کارگروه تخصصی پشتیبانی از پژوهش های علمی و فناورانه پژوهشگران کشور را دنبال می کند.
ایمان افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی اظهار داشت: کارگروه های گوناگون در صندوق وجود دارند که از طرح های پژوهشی پژوهشگران سراسر کشور حمایت می کنند. در این صورت حل مسائل کلان کشور با بهره گیری از توانمندی پژوهشگران و متخصصان سرعت می گیرد.
وی افزود: در سال حدود ۴ هزار طرح پژوهشی به صندوق ارسال می شود. یکی از چالش ها در این عرصه غربالگری این طرح ها است که دراین زمینه نزدیک به ۲۰۰ دانشمند از سراسر کشور با کارگروه ها برای ارزیابی طرح ها همکاری می کنند. بعد از غربالگری، ارزیابی و داوری نهایی طرح های مورد تایید برای دریافت حمایت مشخص می شوند.
رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران بیان کرد: طرح های حمایت شده صندوق مسائل هستند که برای رسیدن به نتیجه زمان نیاز دارند اما آنها چاره هایی برای مشکلات و مسائل جامعه ارائه می دهند. برای اینکه خیلی از این مشکلات نیاز به انجام پژوهش هایی متناسب دارند.


منبع:

1399/03/28
22:13:02
5.0 / 5
2871
تگهای خبر: پژوهش , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است