با همكاری یك دانشمند ایرانی محقق شد

پیشبینی علایم بیماری كووید-۱۹ با كمك یك حلقه هوشمند

پیشبینی علایم بیماری كووید-۱۹ با كمك یك حلقه هوشمند

به گزارش با فناوری یكی از چالش های پیشگیری از انتشار بیماری كووید-۱۹ این است كه افراد بدون علامت یا ناقل شناسایی شوند؛ چونكه این افراد می توانند قبل از آنكه دریابند به این بیماری مبتلا هستند، ویروس را به دیگران انتقال دهند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، در ماه آوریل، محققان "موسسه علوم اعصاب راکفلر"(RNI) و "دانشگاه ویرجینیا غربی" (WVU) با کمک "علی رضایی" (Ali Rezai) پژوهشگر ایرانی توانستند با کمک مدلهای پیشبینی هوش مصنوعی و حلقه های شرکت"اورا" (Oura) علایم بیماری کووید-۱۹ را قبل از ظهور پیشبینی کنند. حالا محققان ادعا می کنند که پلت فرم دیجیتالی آنها می تواند علایم در رابطه با بیماری کووید-۱۹ را تا سه روز زودتر با دقت بیشتر از ۹۰ درصد تشخیص دهد.
این رویکرد مبتنی بر علوم اعصاب است و از شرکت کنندگان می خواهد تا استرس، اضطراب، حافظه و سایر بیومتریک های روانشناختی و شناختی را در برنامه RNI / موسسه علوم اعصاب راکفلر وارد کنند.
حلقه هوشمند اورا می تواند داده های فیزیولوژیکی مانند درجه حرارت بدن، تغییر ضربان قلب، ضربان قلب در حال استراحت، ضربان تنفس و الگوهای خواب را جمع آوری کند. این پلت فرم هم داده های جمع آوری شده توسط برنامه RNI و حلقه را با مدلهای هوش مصنوعی ترکیب می کند.
"علی رضایی"، رئیس اجرایی موسسه علوم اعصاب راکفلر اظهار داشت: ما احساس می نماییم که این پلت فرم می تواند گزینه مناسبی برای محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی و افراد در این زمان و شیوع بیماری کووید-۱۹ باشد.
هم اکنون این پلت فرم توسط بیشتر از ۶۰۰ متخصص مراقبت بهداشت در حال آزمایش است و هم اکنون موسسه علوم اعصاب راکفلر در حال همکاری با دانشگاه هایی همچون دانشگاه توماس جفرسون (Thomas Jefferson University) و"دانشگاه وندربیلت" (Vanderbilt University) است تا این آزمایش را در مقیاس گسترده انجام دهد و بیشتر از ۱۰ هزار نفر در آن شرکت نمایند.
محققان دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو (UCSF) همینطور در حال بررسی چگونگی استفاده از حلقه اورا برای تشخیص علایم ویروس در کارکنان فوریت های پزشکی هستند.1399/03/14
14:31:58
5.0 / 5
2808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است