چین مدعی شد

واكسن كرونا تا اختتام ۲۰۲۰ عرضه می شود

واكسن كرونا تا اختتام ۲۰۲۰ عرضه می شود

با فناوری: یك نهاد دولتی در چین اعلام نمود كه واكسن چینی كووید-19 می تواند تا آخر سال میلادی جاری آماده و ارائه شود.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از فوربز، در حالی که کروناویروس جدید تابحال بیش از ۶ میلیون نفر را آلوده کرده، حدود ۳۷۰ هزار نفر را کشته و اقتصاد جهانی را ویران کرده است، کشورهای مختلف که درگیر مبارزه با این بیماری هستند، به شدت به دنبال ساخت یک واکسن یا یک درمان برای این بیماری هستند.
چین نخستین کشوری بود که این ویروس در آنجا ظهور کرد و حدودا به تمام دنیا سرایت کرد و به تبع آن، این کشور یکی از کشورهای حاضر در خط مقدم مبارزه با این بیماری و توسعه واکسن آن است.
براساس اعلام یک نهاد دولتی در چین، هم اکنون پنج واکسن در این کشور در حال توسعه و گذراندن آزمایشات هستند که در این میان، دو واکسن به وجود آمده توسط دو شرکت وابسته به دولت چین می تواند تا آخر سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ آماده ارائه شود.
به گزارش رویترز، این دو شرکت، موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان و انستیتوی محصولات بیولوژیکی پکن هستند که آزمایش فاز دوم را برای واکسن های خود آغاز نموده اند و تابحال آنها را روی بیش از ۲۰۰۰ نفر آزمایش کرده اند.
گفته می شود، خط تولید موسسه محصولات بیولوژیکی پکن قادر خواهد بود با ظرفیت کامل خود، بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون دوز واکسن در سال تولید نماید.
در حال حاضر پنج واکسن چینی در حال گذراندن آزمایشات انسانی هستند که بیش از هر کشور دیگری در جهان به شمار می آید.
چین جایی است که بنظر می رسد ویروس کووید-۱۹ از آنجا منشاء یافته است و سازمان های بهداشتی و گروه های تحقیقاتی و حتی شرکت های خصوصی کوچکتر در این کشور در تلاش هستند تا برای نخستین بار به یک واکسن کووید-۱۹ مؤثر در جهان برسند.
در حالی که "شی جین پینگ" رئیس جمهور چین قول داده است که هرگونه واکسن موفقیت آمیز را با دیگر کشورها به اشتراک بگذارد، طبق گفته بلومبرگ، تولید واکسن در چین در گذشته با مباحث کیفیت تولید و اختلال ایمنی روبرو بوده است.
انتظار چین برای آماده شدن واکسن کووید-۱۹ تا آخر سال ۲۰۲۰ نسبت به برآوردهای قبلی که حداقل یک سال را پیش بینی می کرد، شتابزده به نظر می آید. اما این هفته، "آنتونی فاوسی" مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا اظهار داشت که واکسن کووید-۱۹ باتوجه به صدور مجوز برای آزمایشات سریع واکسن توسط FDA می تواند اوایل ماه نوامبر آماده شود.
طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، هم اکنون بیش از ۱۰۰ واکسن بالقوه کووید-۱۹ در آزمایشات پیش بالینی هستند که ۱۰ مورد از آنها در این هفته به مرحله آزمایش های انسانی رفته اند.
منبع:

1399/03/12
22:03:57
5.0 / 5
2542
تگهای خبر: آزمایش , تحقیقات , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است