با تلاش پژوهشگران چینی صورت می گیرد

طراحی واكسن سرطان با استفاده از میكروكپسول های جدید

طراحی واكسن سرطان با استفاده از میكروكپسول های جدید

به گزارش با فناوری دانشمندان چینی با استفاده از میكروكپسول های جدید، نوعی واكسن برای مقابله با سرطان طراحی نموده اند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، عرضه فرمول های کارآمد ساخت واکسن با استفاده از مواد تایید شده و طراحی مبتکرانه می تواند روند بالینی عرضه آنرا تسریع کند.
دانشمندان "آکادمی علوم چین" (CAS)، یک واکسن جدید برای هدف قرار دادن تومورهای سرطانی طراحی و ابداع نموده اند که با استفاده از میکروکپسول های "اسید پلی لاکتیک" (PLA) ساخته شده و می تواند سیستم ایمنی بدن را به صورت کارآمد فعال کند و به مهار رشد تومور بپردازد.
واکسن های سرطان که سیستم ایمنی را برای رد کردن سلول های سرطانی تحت کنترل درمی آورند، برای درمان تومور بسیار امیدوارکننده هستند.
این گروه پژوهشی در پروژه پیشین خود، واکسن هایی را برای هدف قرار دادن تومورهای سرطانی طراحی و ابداع کردند و کارآیی آنها را در چندین تومور متفاوت همچون لنفوم، ملانوما و سرطان پستان نشان دادند.
پروفسور "ما گوانگویی" (Ma Guanghui)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: ما فرمول جدیدی را بر اساس میکروکپسول سازی عرضه کرده ایم که امکان ابداع واکسن هایی با کارآیی بالا را برای درمان سرطان فراهم می آورد.
پژوهشگران در این پروژه، برای اولین بار میکروکپسول هایی با قابلیت خودترمیمی را به کار گرفته اند که می توانند کارآیی سیستم ایمنی بدن را بالا برند.
خصوصیت خودترمیمی، به کارآیی میکروکپسول ها کمک می نماید. میکروکپسول ها بعد از واکسیناسیون، محیط ایمنی مطلوب را به وجود می آورند و توانایی مقابله با سرطان را می افزایند.
پروفسور "وی وی" (Wei Wei)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: این واکسن به خاطر داشتن اثرات سودمند می تواند استفاده از آنتی ژن و امکان نفوذ آنرا بهبود ببخشد و سلول های عرضه دهنده آنتی ژن را فعال کند. به کارگیری انواع گوناگون آنتی ژن در مدلهای متفاوتی از تومورها، به واکنش موثر سلول تی، مهار تومور احتمالی، اثرات ضد متاستاز و جلوگیری از عود کردن تومور بعد از عمل منجر گردید.
به قول پژوهشگران، نتایج این آزمایش، بسیار موثر بوده اند و ارزش قابل توجهی در ابداع واکسن و ایمنی درمانی سرطان خواهند داشت.
این پژوهش، در مجله "Science Advances" به چاپ رسید.1399/03/04
15:10:38
5.0 / 5
2573
تگهای خبر: آزمایش , ابداع , پژوهش , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است