دبیر كل شورای عالی عتف:

پیش نویس انعقاد قراردادهای پژوهشی آماده شد

پیش نویس انعقاد قراردادهای پژوهشی آماده شد

به گزارش با فناوری دبیر كل شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری اظهار داشت: ارائه مشوق های مالیاتی به هزینه های تحقیق و توسعه شركت های دانش بنیان پیگیری می شود.به گزارش با فناوری به نقل از مهر، مسعود برومند در تشریح صد و هشتاد و نهمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف به خبرنگاران اظهار داشت: نخستین موضوعی که در جلسه امروز عنوان شد بحث مالیات شرکت های دانش بنیان بود. در این خصوص طرحی در وزارت علوم و معاونت علمی فناوری بررسی گردید و به نتیجه رسید که به جهت اینکه اثربخشی بیشتری از مشوق های مالیاتی داشته باشیم، بحث هزینه کرد تحقیق و توسعه باید به میان بیاید.
وی اضافه کرد: یعنی در این مکانیزم مشوق های مالیاتی بجای اینکه به درآمدهای شرکت ها داده شود به هزینه های تحقیق و توسعه داده شود. در این خصوص صحبت شد و همه اعتقاد داشتند این یک مسیر حتمی است و مقرر شد معاونت علمی اقداماتی را انجام دهد و بخشی را هم وزارت علوم در پارک ها دنبال کند.
دبیر کل شورای عالی عتف در ادامه اشاره کرد: در همین رابطه مقرر شد جلسه ای با حضور نمایندگان وزارتخانه های در رابطه با بخش های صنعتی که در آنها شهرک های صنعتی فعالیت دارند برگزار و در آن کمیسیون هماهنگی در دبیرخانه شورای عتف تشکیل گردد. همین طور مقرر است جلسه ای با وزارت اقتصاد درباره این مساله اجرا شود.
برومند ضمن بیان این مطلب که اگر بتوانیم این برنامه را اجرایی نماییم، امکان پشتیبانی از تحقیق و توسعه شرکت های خصوصی فراهم خواهد شد، اشاره کرد: در این صورت این امکان فراهم می شود که شرکت های دانش بنیان را با میزان هزینه کرد تحقیق و توسعه تعریف نماییم.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در زمینه روشن شدن وضعیت قراردادهای پژوهشی، پیش نویسی در دبیرخانه شورای عتف تهیه و در آن نحوه انعقاد قراردادهای پژوهشی عنوان شده بود؛ در این نشست مقرر شد این پیش نویس برای اعضای کمیسیون شورای عتف ارسال شود تا آنها نظرات خودرا دراین زمینه عرضه کنند.
برومند با اشاره به ارائه گزارش عملکرد سال ۹۸ درباب بند ح تبصره ۹ قانون بودجه در این نشست اظهار داشت: این بند درباب اختصاص قسمتی از بودجه شرکت ها و سازمان های دولتی به انجام طرح های پژوهشی است که برای این منظور سامانه اجرایی عرضه و تقاضای پژوهشی با عنوان ساتع به راه افتاده است که در این نشست گزارش خوبی ارائه و بنا به درخواست اعضا مقرر شد که گزارشی از اثر بخشی پروژه های تحقیقاتی ارائه شود؛ این گزارش در جلسه آتی این کمیسیون ارائه خواهد شد.
دبیر کل شورای عالی عتف با بیان این مطلب که در این نشست یک گزارش اولیه درباره تهیه برنامه های عملیاتی پروژه های تحقیق و توسعه در ۱۰ استان کشور ارائه شد، اشاره کرد: در جلسه بعدی قرار شد بطور کامل بررسی شود.


منبع:

1399/03/02
11:07:43
5.0 / 5
2715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است