در گزارش با فناوری اعلام شد:

امكان صادرات ونتیلاتور ایرانی فراهم گردید

امكان صادرات ونتیلاتور ایرانی فراهم گردید

به گزارش با فناوری مدیر عامل شركت تولید كننده ونتیلاتور با اشاره به اینكه چند روزی است امكان صادرات این محصول به كشورهای خارجی فراهم شده، بیان نمود: این امكان برای كشورهای عراق، روسیه، افغانستان و... فراهم گشته است.احمد بهفر مقدم، مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) مستقر در پارک علم و فناوری خراسان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: این شرکت دانش بنیان ۱۰ سال است که علاوه بر تولید دستگاه های تنفسی مصنوعی، ماشین های بیهوشی و دستگاه های سی تی اسکن را هم تولید می کند.
وی با اشاره به اینکه از ۱۵ اسفندماه اقدامات برای تولید ۳۰ دستگاه در روز را برای رفع نیاز بیمارستان ها آغاز کردیم، بیان نمود: هم اکنون به صورت میانگین، هر ۴۵ دقیقه یک دستگاه ونتیلاتور در این شرکت به تولید می رسد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) با تاکید بر اینکه چند روزی می شود که اجازه صادرات این دستگاه به کشورهای دیگر توسط شرکت ما فراهم گشته است، بیان نمود: هم اکنون می توانیم درصدی از تولیدات خویش را صادر نماییم.
وی با اشاره به اینکه تعهد ما به وزارت بهداشت تولید هزار دستگاه ونتیلاتور بود که حالا این تعداد در حال تکمیل شدن است، اظهار داشت: چون تعهدی برای تأمین نیاز نداریم می توانیم کل تولیداتمان را صادر نماییم و محدودیتی در این قضیه نداریم.
وی با اشاره به کشورهایی که امکان صادرات ونتیلاتور ایرانی دارند، اظهار داشت: کشورهای زیادی درخواست این ونتیلاتور ها را داده اند؛ اما کشورهای منطقه مانند پاکستان، افغانستان، عراق، روسیه و.. همچون مقاصد ما برای صادرات به شمار می روند.
به گفته بهفر مقدم، هم اکنون کشورهای روسیه، عراق و افغانستان پای کار هستند که بتوانیم بزودی به آنها صادرات داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) تصریح کرد: زمانیکه کشورهای اروپایی از شرکت ما درخواست داشتند اوایل انتشار کرونا بود که ما محدودیت زمانی برای تأمین نیاز کشور داشتیم و در آن زمان صادراتی نداشتیم.
وی افزود: حالا مذاکرات خویش را آغاز کردیم و با نمایندگان برخی کشورها در حال رایزنی هستیم؛ تعداد و میزان صادراتمان را هنوز مشخص نکردیم.

1399/02/25
14:36:10
5.0 / 5
2701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است