ربات بیشتر سبب استخدام انسان بیشتری می شود

ربات بیشتر سبب استخدام انسان بیشتری می شود

با فناوری: شاید نباید از روند رشد ربات ها در صنایع و مشاغل مختلف ترسید، چونكه نتایج یك تحقیق جدید نشان میدهد بكارگیری ربات های بیشتر منجر به استخدام افراد بیشتری می شود.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بسیاری از افراد از افزایش اتوماسیون واهمه دارند و تصور می کنند بکارگیری ربات ها در صنایع و مشاغل مختلف منجر به اشتغال کمتری برای انسان ها می شود، اما ممکنست همیشه اینگونه نباشد، چونکه طبق تحقیقات جدید، در بنگاه هایی که ربات ها را به خط تولید خود اضافه کرده اند، شاهد افزایش تعداد کارمندان بوده ایم.
"دارون آسموغلو" اقتصاددان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) و نویسنده این مطالعه اظهار داشت: هنگامی که به استفاده از ربات ها در سطح شرکت ها نگاه می کنید، واقعاً جالب است، برای اینکه ابعاد دیگری نیز وجود دارد. ما دریافته ایم که بکار گرفتن ربات ها توسط شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بمنظور کاهش هزینه ها، کاملا خواسته آنها را برآورده نکرده است.
این مطالعه نشان داد که بااینکه افزایش 20 درصدی در استفاده از ربات ها از سال 2010 تا 2015 منجر به کاهش 3.2 درصدی اشتغال در شرکت هایی شد که ربات ها را بکار گرفته اند، اما ساعات کار کارمندان و کارگران این شرکت ها در واقع 10.9 درصد افزایش یافته و در قبال آن دستمزدهای آنها نیز افزایش یافته است.
این تحقیق روی 55 هزار و 390 شرکت تولیدی فرانسوی انجام شده است که 598 شرکت، ربات ها را در دوره زمانی 2010 تا 2015 به خط تولید خود اضافه کرده اند.
"آسموغلو" افزود: تحقیق ما از این نظر منحصر به فرد است که ما تقریباً یک دیدگاه و نمای کامل و کلی از پذیرش ربات ها فراهم کردیم.
در این مطالعه مشخص شد که بنگاه هایی که ربات ها را به کارخانه خود اضافه کرده اند، تولید و سود بیشتری نصیبشان شده و نیاز به نیروی کار انسانی در آنها کاهش یافته است. در عین حال، آنها رشد و سهم بیشتری از بازار را گزارش کردند، به این معنا که آنها به افزودن نیروی کار بیشتری نیاز پیدا کرده اند.
از جانب دیگر، شرکت هایی که ربات ها را به خدمت نگرفتند، نمی توانند با شرکت هایی که این کار را انجام داده اند رقابت کنند و بنا بر این نیروی کار آنها به ازای هر 10 درصد افزایش ربات در شرکت های رقیب، 2.5 درصد کاهش یافته است.
نتایج این مطالعه نشان میدهد افزایش اتوماسیون موجب ایجاد مشاغل جدید می شود. در این صورت، ما ممکنست شغل خودرا در نتیجه استفاده از ربات ها از دست ندهیم، بلکه فقط باید مهارت های جدیدی یاد بگیریم.
این مطالعه در مجله American Economic Association منتشر خواهد شد.
منبع:

1399/02/18
13:12:22
5.0 / 5
2990
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است