وصله هوشمندی كه كرونا را پیش از بروز علائم تشخیص می دهد

وصله هوشمندی كه كرونا را پیش از بروز علائم تشخیص می دهد

با فناوری: پژوهشگران وصله هوشمندی ابداع نموده اند كه روی گلوی فرد می چسبد و نشانگرهای اولیه مبتلاشدن به كووید 19 را رصد می كند و به كادر درمان آگهی می دهد.به گزارش با فناوری به نقل از دیلی میل، یک وصله هوشمند ساخته شده که می تواند علایم اولیه مبتلاشدن به ویروس کرونا را ردیابی کند و پیش از ظهور بیماری به کادر درمان آگهی دهد.
این وصله که اندازه یک تمبر و انعطاف پذیر است، روی گلوی فرد قرار می گیرد. در مرحله بعد گجت با کمک حسگرها عوامل در رابطه با ویروس مانند ضربان قلب و سرفه را اندازه گیری می کند.
این دستگاه اطلاعات را به سرورهای خصوصی منتقل می کند که در آنها الگوریتم ها خلاصه ای گرافیکی برای تحلیل توسط پزشکان فراهم می کنند.

بیمارستان ها می توانند با استفاده از این فناوری در خانه نیز به مراقبت از بیماران را ادامه دهند. هم اکنون بیش از ۲۴ نفر از این وصله استفاده می نمایند که در دانشگاه نورث وسترن توسعه یافته است.
جان راجرز یکی از مهندسان این دانشگاه و محقق ارشد پروژه می گوید: آخرین تحقیقات انتشار یافته در ژورنال بنیاد پزشکی آمریکا نشان داده است نشانه های اولیه مبتلاشدن به کووید۱۹ تب، سرفه و سختی تنفس هستند. دستگاهی که ما ابداع کردیم در مناسب ترین نقطه از بدن انسان قرار می گیرد تا نرخ تنفس، صوت و فعالیت ها را رصد کند برای اینکه هوا زیر پوست جریان می یابد.

راجرز و همراهانش تصمیم دارند از این وصله برای کمک به رصد بیماران در بیمارستان و خانه توسط کادر درمان استفاده کنند. این وصله سرفه، الگوی تنفس، ضربان قلب و دمای بدن را در کنار شاخصهای دیگری که با مبتلاشدن به ویروس کرونا مرتبط هستند، رصد می کند.


منبع:

1399/02/16
13:45:57
5.0 / 5
3151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است