احتمال استفاده ارتش آمریكا از نفربرهای برقی قوت گرفت

احتمال استفاده ارتش آمریكا از نفربرهای برقی قوت گرفت

به گزارش با فناوری آمریكا در حال بررسی امكان استفاده از نفربرهای برقی توسط نیروی زمینی ارتش این كشور است. طرح اولیه این اقدام توسط ارتش آمریكا آماده شده است.به گزارش با فناوری به نقل از نیواطلس، مقامات ارشد ارتش آمریکا بر این باور هستند که چنین اقدامی سبب کاهش هزینه های لجستیکی شده و هزینه تعمیر و نگهداری نفربرهای ارتش را هم می کاهد. علت اصلی کاهش هزینه ها، حذف احتیاج به استفاده و مصرف سوخت های فسیلی اعلام شده است.
از سوی دیگر فناوری تولید و ساخت خودرو های برقی در یک دهه اخیر بسیار پیشرفت کرده و منجر به تولید خودروهایی با سر و صدای خیلی کم و توان بسیار بالا شده است. از همین رو ارتش آمریکا بر این باور است که خودرو های برقی می توانند کاربردهای نظامی هم پیدا کنند. خودرو های برقی فاقد خیلی از قطعات پیچیده مورد استفاده در موتور خودرو های فسیلی هستند و بنابراین هزینه تمام شده آنها پایین تر است.
قرار است وزارت دفاع آمریکا پس از بررسی طرح مورد اشاره، در این حوزه تصمیم نهایی را اتخاذ کند. ارتش آمریکا طراحی نیروگاه های سوخت هسته ای سیار را هم برای تولید سریع و گسترده برق برای نظامیان خود در دستور کار قرار داده است.

1399/02/09
13:04:41
5.0 / 5
2847
تگهای خبر: تولید , طراحی , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است