پژوهشگران دانشگاه لیدز پیشنهاد كردند

پرتودرمانی كوتاه مدت در دوره گسترش كروناویروس

پرتودرمانی كوتاه مدت در دوره گسترش كروناویروس

به گزارش با فناوری پژوهشگران ˮدانشگاه لیدزˮ در پروژه جدیدی پیشنهاد دادند كه بیماران مبتلا به سرطان روده طی دوره گسترش كروناویروس، مورد پرتودرمانی كوتاه مدت قرار بگیرند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه لیدز انگلستان، گروهی از متخصصان سرطان طی پروژه جدیدی، یك دوره یك هفته ای پرتودرمانی را برای درمان بیماران مبتلا به سرطان روده در دوره گسترش كووید- ۱۹ پیشنهاد داده اند.
این دوره كوتاه درمان، پرتوهای بیشتری را نسبت به دوره پنج هفته ای پرتودمانی كه با شیمی درمانی هم همراه می باشد، شامل می شود.
این روش كه بر مبنای جدید ترین شواهد پژوهشی عرضه شده، بهترین فرصت را برای درمان بیماری، كاهش عوارض جانبی درمان و خطرات مبتلا شدن به كووید- ۱۹ فراهم می آورد.
افرادی كه از سرطان روده رنج می برند، بیشتر در معرض مبتلا شدن به نتایج شدید كووید- ۱۹ قرار دارند، چونكه سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف می شود. پرتودرمانی در زمان كوتاه تر، احتیاج به شیمی درمانی را برطرف می كند و احتیاج به رفتن به بیمارستان را هم كاهش می دهد؛ بدین ترتیب در زمان بیماران صرفه جویی می شود.
"دیوید سباگ مونتفیور" (David Sebag- Montefiore)، استاد سرطان شناسی "دانشگاه لیدز" (University of Leeds) اظهار داشت: گسترش كووید- ۱۹، یك شرایط اضطراری در جهان به حساب می آید و ما باید به سرعت، چاره هایی را برای كمك به بیماران شناسایی نماییم. این روند اگر سال ها هم زمان نبرد، به ماه ها زمان نیاز دارد.
این پژوهش در مجله "Radiotherapy and Oncology" به چاپ رسید.1399/01/19
23:06:20
5.0 / 5
3662
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , سایت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است