ایلان ماسك تصویر مخزن سوخت موشك استارشیپ را منتشر نمود

ایلان ماسك تصویر مخزن سوخت موشك استارشیپ را منتشر نمود

با فناوری ایلان ماسك تصویر مخزن سوخت موشك استارشیپ را منتشر نمود


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، احیانا اولین پروازهای عملیاتی این موشك در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی صورت خواهد گرفت. هدف از طراحی فضاپیمای "استارشیپ" توسط شركت اسپیس ایكس اعزام انسان ها به ماه و مریخ است.
ماسك معتقد می باشد كه انسان می تواند و باید به یك گونه "بین سیاره ای" تبدیل گردد. وی بر این باور است استارشیپ می تواند به دستیابی به آن هدف والا كمك نماید.
البته اهداف ایلان ماسك به همین جا ختم نمی شوند چونكه مدتی پیش شركت اسپیس ایكس اعلام كرد، ۲۲۵ پرسنل جدید را در محل پرتاب تگزاس جنوبی استخدام كرده است تا تعداد ساخت موشك های"استارشیپ"(Starship) را به ۵۰۰ عدد برساند.
همین طور شركت "اسپیس ایكس"در هفته های گذشته اعلام نمود كه می خواهد به زودی هر ۷۲ ساعت یك دفعه یك موشك جدید تولید نماید تا در نهایت به این هدف نائل شود. هر موشك قابل استفاده مجدد خواهد بود و ظرفیت آن بیش از ۹۰ هزار پوند است. ایلان ماسك برنامه دارد كه هر ۷۲ ساعت یك دفعه موشك چند بار مصرف بسازد تا رؤیای ایجاد سكونتگاه در كره مریخ محقق شود.
"استارشیپ" از یك فضاپیمای ۵۰ متری و یك راكت غول پیكر معروف به "سوپر هوی"(Super Heavy) تشكیل شده است. هر دو این تجهیزات فضایی كاملا قابل استفاده مجدد خواهند بود و این توانایی را دارند كه هزینه ساخت پایگاه در مریخ را كاهش دهند و به تحقق این رویای بلندپروازانه جامه عمل بپوشانند.


منبع:

1399/01/19
12:25:55
5.0 / 5
3250
تگهای خبر: تولید , سیاره , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است