نصب هلیكوپتر مریخی روی استقامت

نصب هلیكوپتر مریخی روی استقامت

به گزارش با فناوری ناسا تصویری از نصب هلیكوپتر مریخ نورد ˮاستقامتˮ را روی آن منتشر نموده است تا نشان دهد روند آماده سازی این مریخ نورد برای پرتاب در ماه ژوئیه سالجاری به خوبی در حال انجام می باشد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، پردازش مریخ نورد بعدی ناسا معروف به "استقامت"(perseverance) ادامه دارد.
ناسا با انتشار تصویری از هلیكوپتر این مریخ نورد كه به همراه "استقامت" در ژوئیه سالجاری پرتاب خواهد شد، جدید ترین تصویر از روند پیشرفت ساخت و سرهم بندی آنرا به معرض نمایش گذاشته است.
این هلیكوپتر مریخی نخستین هوانوردی خواهد بود كه تاكنون در سیاره دیگری به پرواز درخواهد آمد.


ناسا با نصب قطعات نهایی مریخ نورد "استقامت"، آنرا برای سفر به مریخ آماده می كند.
نصب و آزمایش قطعات نهایی مریخ نورد "استقامت" (Perseverance) در حال اتمام است. این مریخ نورد كه پیش تر "مارس 2020" (Mars 2020) نامیده می شد، مقرر است بعد از پرتاب، به كاوش و بررسی مریخ بپردازد.
كار بخش داخلی این مریخ نورد، هم اكنون كاملا به پایان رسیده است.
"مت والاس" (Matt Wallace)، مدیر پروژه مارس 2020 در "آزمایشگاه پیش رانش جت" (JPL) ناسا اظهار داشت: با به انتها رسیدن كار این قطعات، حالا سیستم نمونه برداری كامل شده است. عناصر نهایی این سیستم كه مهم ترین آنها هم به شمار می روند، لوله های نمونه برداری هستند كه نمونه ها را از سطح مریخ جمع می كنند تا برای ارزیابی به زمین انتقال داده شوند.
بخش نهایی سیستم مریخ نورد استقامت، از هفت موتور تشكیل شده كه قسمت های گوناگونی همچون یك بازوی رباتیك را شامل می شوند. كار این بازوی رباتیك، جمع آوری نمونه های مورد نظر از سطح مریخ و گذاشتن آنها در یك قوطی است تا برای انتقال به زمین آماده شوند.
كاوشگر "استقامت"، مریخ نورد در حال توسعه آژانس فضایی ایالات متحده آمریكا است كه مقرر است در سال ۲۰۲۰ میلادی توسط موشك "اطلس۵" ناسا به مریخ فرستاده شود. یكی از اهداف این كاوشگر بررسی حیات میكروسكوپی در مریخ است.
این مأموریت به منظور اجرای یك بررسی اخترزیست شناسانه در ارتباط با پیشینه باستانی مریخ، بررسی فرآیندهای ژئولوژیكی سطح مریخ در طول تاریخ خود، در نظر گرفته شده، همچون ارزیابی زیست پذیری سیاره ای و امكان وجود بر روی مریخ در گذشته، و توان بالقوه آن سیاره برای نگه داری رد پای زیست در مواد قابل دسترس تشكیل دهنده سطح آن است.
راه اندازی این مأموریت در ۴ دسامبر ۲۰۱۲ در نشست اتحادیه ژئوفیزیك آمریكا در سانفرانسیسكو توسط ناسا اعلام گردید. در طراحی این مریخ نورد از طرح مریخ نورد كنجكاوی استفاده شده است و بارهای پرارزش علمی مختلفی را به همراه خواهد داشت.
دلیل طراحی نزدیك به مریخ نورد كنجكاوی، كاهش خطر شكست مأموریت و صرفه جویی در بودجه و زمان توسعه است.
چرخ های "استقامت" با عرض و قطر ۵۲٫۵ سانتیمتر، از جنس آلومینیوم، ضخیم تر و بادوام تر از چرخ های مریخ نورد كنجكاوی است.
مجموعا ۲۳ دوربین در "استقامت" وجود دارد كه ۵ دوربین بیشتر از مریخ نورد كنجكاوی است و نوید تصاویر رنگی و سه بعدی بیشتری را از مریخ می دهد. دوربین معروف به "Mastcam-Z" این مریخ نورد، قابلیت تصویربرداری استریوسكوپی به همراه زوم را هم دارد كه منجر به زاویه دید بازتر دوربین ها می شود.1399/01/12
21:13:08
5.0 / 5
3622
تگهای خبر: آزمایش , ربات , سیاره , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است