با مدل سازی رایانه ای؛

آمار مرگ و میر به وسیله كرونا پیش بینی شد

آمار مرگ و میر به وسیله كرونا پیش بینی شد

با فناوری: یك محقق در بررسی خود به این نتیجه رسیده كه اگر 43 میلیون نفر از مردم چین یعنی سه درصد جمعیت این كشور به ویروس كرونا مبتلا شوند، آمار مرگ و میر این بیماری از 900 هزار نفر خواهد گذشت.به گزارش با فناوری به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، در شرایطی كه خیلی از مراكز تحقیقاتی و دانشگاهی در حال كوشش برای تولید واكسن بیماری كرونا هستند، پیش بینی آمار احتمالی مرگ و میر ناشی از این ویروس هم به یك دغدغه مهم تبدیل شده است.
تا به امروز تعداد مبتلایان به این بیماری از مرز ۲۰ هزار نفر گذشته و ۴۲۵ نفر هم به سبب ابتلاء به ویروس كرونا مرده اند.
محققان می گویند امكان شیوع این ویروس بیشتر از حدی است كه قبلاً تصور می شد و بررسی های مستقل «گای مارتین» در مركز پیشگیری و كنترل بیماری های امریكا نشان میدهد كه اگر ۳، ۱۱، ۱۵ ۲۰ یا ۲۵ درصد از جمعیت كشورهای چین، آمریكا، كانادا، و انگلیس به ویروس مذكور مبتلا شوند، نرخ مرگ و میر نهایی به چه میزان خواهد بود.
بر همین اساس اگر سه درصد چینی ها، آمریكایی ها، كانادایی ها و انگلیسی ها به كرونا مبتلا شوند به ترتیب بیشتر از ۹۰۹ هزار، ۲۰۹ هزار، ۲۳ هزار و ۴۲ هزار نفر جانشان را از دست می دهند. اما اگر این رقم به ۱۱ درصد جمعیت برسد آمار مرگ و میر در كشورهای مورد اشاره به ترتیب به سه میلیون و ۳۳۵ هزار نفر، ۷۶۸ هزار نفر، ۸۷ هزار نفر و ۱۵۷ هزار نفر افزایش می یابد.
در صورت ابتلای ۱۵ درصد جمعیت كشورهای مورد اشاره به كرونا، آمار مرگ و میر به بیشتر از ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار نفر، یك میلیون و ۴۷ هزار نفر، ۱۱۹ هزار نفر و ۲۱۴ هزار نفر می رسد. اگر این رقم به ۲۰ درصد برسد، میزان مرگ و میر در چین، آمریكا، كانادا و انگلیس به ترتیب بیشتر از ۶ میلیون، یك میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، ۱۵۸ هزار نفر و ۲۸۶ هزار نفر خواهد بود و در نهایت اگر این رقم به ۲۵ درصد برسد، میزان مرگ و میر در چین، آمریكا، كانادا و انگلیس به ترتیب بیشتر از ۷ میلیون و ۵۸۰ هزار نفر، یك میلیون و ۷۴۶ هزار نفر، ۱۹۸ هزار نفر و ۳۵۸ هزار نفر خواهد بود.
برای دستیابی به این آمار به متغیرهای گوناگونی مانند وضعیت حمل و نقل در این كشورها، شرایط عمومی سلامت مردم، نرخ انتقال بیماری های عفونی و غیره توجه شده است. سپس بر اساس این متغیرها و همین طور سوابق و بررسی های مشابه به عمل آمده در مورد میزان شیوع ویروس آنفولانزا در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در چهار كشور مذكور، یك مدل سازی كامپیوتری انجام شده و مدل مذكور بر اساس یك همه گیرشناس (متخصص اپیدمولوژی)، یك پزشك متخصص و یك كارشناس حوزه فناوری اطلاعات بهبود یافته است.


منبع:

1398/11/16
23:07:06
5.0 / 5
4470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است