بصری سازی سه بعدی جهان در مرورگرهای عادی اینترنتی

بصری سازی سه بعدی جهان در مرورگرهای عادی اینترنتی

به گزارش با فناوری محققان با استفاده از داده های تلسكوپ فضایی پرتو ایكس چاندرا ناسا موفق به بصری سازی سه بعدی جهان شده اند و این اطلاعات گرافیكی را از راه مرورگرهای عادی اینترنتی در دسترس قرار داده اند.به گزارش با فناوری به نقل از نیواطلس، با اینكه دسترسی به تصاویری از كیهان از راه اینترنت پدیده تازه ای نیست، اما تماشای سه بعدی زیبایی های جهان به صورت سه بعدی در فضای مجازی كمتر ممكن بوده است.
ناسا با بصری سازی سه بعدی عكس ها و تصاویر به دست آمده از راه تلسكوپ فضایی چاندرا به كاربران امكان داده تا ستاره ها و سیاره های مختلف را به شكل واقعی تر و ملموس تری مشاهده كنند.
سه بعدی بودن تصاویر عرضه شده سبب می شود تا كاربران بتوانند از هر زاویه ای به موقعیت یك ستاره یا سیاره نگاه كنند و نسبت آنرا با دیگر اجرام آسمانی به صورت دقیق تری درك كنند. از راه این مدل سازی سه بعدی كسب اطلاع در مورد سرعت حركت سیاره ها و ستاره ها و پیشبینی برخی تحولات آتی در این حوزه تسهیل می شود.
شبیه سازی سه بعدی فضا، اطلاعاتی در مورد زمان تولد اجرام آسمانی، نحوه شكل گیری و فعالیت آنها و شیوه انتهای عمر آنها در اختیار علاقمندان قرار می دهد. علاقمندان برای كسب اطلاعات بیشتر در این حوزه و تماشایی تصاویر سه بعدی می توانند به این نشانی رجوع كنند.

1398/11/12
21:02:23
5.0 / 5
4546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است